Виробника крабових паличкок Вічі визнано спонсором війни

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло одного з найбільших та економічно потужних виробників морепродуктів у Європі Viciunai Group (бренд VIČI) з головним офісом у Литві до переліку міжнародних спонсорів війни. Причина – майже через 2 роки після початку повномасштабної війни компанія не зупиняє свої потужності в Росії, шукає нових працівників і сплачує значні податки до бюджету агресора.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Про це повідомили у самому НАЗК. Там зазначили: Viciunai Group продовжує працювати в РФ, попри дану раніше обіцянку піти з її ринку.

“Крабові палички з присмаком крові? Таке може бути, якщо компанія-виробник продовжує фінансувати війну, сплачуючи значні податки до бюджету агресора”, – відзначили в агентстві.

Там нагадали: ще у березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, керівник литовської групи Шарунас Матійошатис “заявив, що компанія піде з російського ринку протягом 3-4 місяців”. Натомість “стало відомо, що Viciunai не припиняє свою роботу в Росії і залишається одним із найулюбленіших брендів російських споживачів”.

При цьому наголошується: Viciunai веде свій бізнес у Росії у звичайному режимі без жодних скорочень. А крім того:

успішно захищає російську торгову марку у суді;
продовжує набирати персонал на свої дочірні підприємства, підтримуючи ринок праці Росії.
Так, наголошується, на виробничому комплексі “Вичюнай-русь” працюють 1 500 працівників. Він знаходиться в Калінінградській області, а його чистий прибуток за 2022 рік збільшився на 156% – до 20 млн доларів.

Крім того, дочірня компанія Viciunai ТОВ “БалтКо”, “бувши офіційним представником компанії в Росії”, надає там послуги з перевезення продуктів рибної кулінарії, рибної переробки, сурімі та морепродуктів. Її чистий прибуток за 2022 рік становив 2,5 млн доларів.

“Неодноразові заяви про припинення бізнесу та продаж виробництва в рф ніяк не вплинули на роботу Viciunai Group в росії. Компанія продовжує спонсорувати війну проти України, сплачуючи великі суми податків до бюджету путінської воєнної машини”, – резюмували в НАЗК.

Список міжнародних спонсорів війни – що він означає для бізнесу

Viciunai Group далеко не перша компанія, яка потрапила до зазначеного списку. До нього вже внесені CRCC, Rockwool, Nestle, China National Offshore Oil Corporation (CNOOC Group), China Petrochemical Corporation (Sinopec Group) и China National Petroleum Corporation (CNPС), PepsiCo, Mars, Şişecam Group, Japan Tobacco International, Philip Morris International, Alibaba Group Holding LimitedЮ, Bacardi, Unilever, Auchan, Metro, Procter&Gamble, Bonduelle, Mondelez, Leroy Merlin, Xiaomi, Geely та багато інших.

Включені до списку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками. Окрім того, офіційні структури активно закликають до бойкоту продукції таких компаній.

Втім, усі компанії зі списку поки що продовжують роботу в Україні, бо НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Але якщо проти таких бізнесів буде запроваджено санкції РНБО, ситуація може змінитися.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *