Пенсіонерів в Україні можуть позбавити до 50% виплат: в яких випадках

В Україні з пенсіонерів можуть стягувати частину виплат. Це дозволено, якщо є судове рішення або інші відповідні документи.

Про це йдеться у Законі України “Про виконавче провадження”. Зазначається, що втратити можна від 20% до 50% розміру пенсії.

Саме 50% пенсії можуть стягнути у наступних випадках:

  • на утримання членів сім’ї (аліменти);
  • на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств та організацій;
  • на відшкодування збитків, завданих каліцтвом або іншим завданням шкоди здоров’ю, а також у зв’язку зі смертю потерпілого;
  • на повернення отриманих зайвих сум заробітної плати у передбачених законом випадках.

В усіх інших випадках забрати можуть до 20% виплат. Крім того, пенсіонер може втратити частину суми, якщо не сповістить Пенсіний фонд про відновлення трудової або бізнесової діяльності протягом 10 днів.

У разі, якщо пенсіонер відмовиться від добровільного повернення переплати, з його наступних пенсій можуть вирахувати до 20% від суми. У такому випадку кошти повернуться до бюджету.

Пенсії в Україні

В Україні підняли пенсії деяким категоріям пенсіонерів. Зміни відбулися вже 1 липня. Це стосувалося чиновників, депутатів та науковців. Перерахунок провели 19 419 пенсіонерам, а середній розмір підвищення – 1020,71 грн.

У Верховній Раді з’явився урядовий законопроєкт, яким пропонується не виплачувати пенсію українцям, які отримували російську пенсію на тимчасово окупованих територіях. Однак, якщо особа не повідомить пенсійному фонду, що їй приходили виплати від окупантів, то пенсія залишиться.

Також у Пенсійному фонді України пояснили, які правила перерахунку виплат для тих, хто працює після виходу на заслужений відпочинок. Українцям розповіли, скільки треба працювати після оформлення виплат, щоб мати право на перерахунок. 

Представники ПФУ розповіли, що для проведення перерахунку виплат працюючим пенсіонерам діють окремі правила. Зазначається, що для перерахунку пенсії потрібно працювати ще два роки після її призначення. Якщо перерахунок вже був зроблений, то наступний можливий лише ще через два роки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *