Зараз в ТОТ України процвітають афери з нерухомістю

Зараз на тимчасово окупованих територіях України процвітає махінація з нерухомістю. Крім того, цю операцію організовує окупаційна влада у прямій співпраці з росіянами. Масштаби цієї ситуації справді вражають: мова йде щонайменше про сотні тисяч українських квартир і будинків.

6896_383594695.jpg (51,94 Кб)

Детальніше про ситуацію дивіться в матеріалі.

«Інновації» в Маріуполі

Однією з найбільш зухвалих афер російських окупантів у Маріуполі є будівництво нового житла на місці постраждалих або зруйнованих внаслідок бомбардувань навесні 2022 року. Схоже, місцевих мешканців, які втратили домівку, заселятимуть у новобудови. Принаймні, це було очікування. Однак це було не так. Реальність така, що, попри запевнення, маріупольці залишилися з порожніми руками, квартири в новобудовах російських компаній були закладені.

Яскравий приклад навів Петро Андрющенко, керівник Центру дослідження окупації.

«Нахімова, 25 у Маріуполі. Будівлю урочисто здали у вересні минулого року, подія транслювалась онлайн і навіть за участю самого Путіна. Однак, за моїми контактами в адміністрації, ситуація в «будинку метелика» виглядає зовсім інакше, ніж на офіційних кадрах», — констатував екс-радник мера Маріуполя.

«Офіційна» інформація стверджує, що люди, які чекають компенсаційного житла, були вселені. Однак за останні п’ять місяців у будинку було заселено лише чотири квартири.

“Одночасно їх нібито розподіляли на пільгову чергу для соціально незахищених категорій. Але фактичні пільговики про цю чергу абсолютно не знали і не могли знати. Чому? Тому що в окупованому Маріуполі такої окремої черги взагалі немає”, – додав Андрющенко.

Подібних випадків чимало. Росіяни рідко відновлювали постраждале в конфліктах житло, оскільки це було для них фінансово невигідно. Найпростіше було знести споруди, звести на їх місці хмарочоси, а квартири продати.

Дивно, але правда: ціна іпотечної квартири в Маріуполі захмарна, перевершує Київ та ряд інших європейських столиць. Так, в одному будинку в Приморському районі Маріуполя двокімнатна квартира коштує 116 тис. доларів, а трикімнатна – 175,5 тис. доларів.

Крім того, за словами Андрющенка, частина цих одиниць вже зарезервована покупцями з Росії. Таке ціноутворення чітко пояснює, чому іпотека недоступна для маріупольців.

Тим часом лише на окупованих територіях Донецької області до 2025 року росіяни мають намір побудувати та «відновити» 753 тисячі квадратних метрів житла. Курирує цю ініціативу особисто віце-прем’єр-міністр РФ Марат Хуснуллін.

Чи було житло? більше не

Ще одна масштабна афера, яка процвітає по всій окупованій території, пов’язана з визначенням українського житла як «безхазяйного». Особливо активно в цьому плані «влада» в Запорізькій області.

Спочатку російські загарбники оголосили, що квартири та будинки, де немає господарів (наприклад, тих, хто втік на підконтрольну Україні територію), будуть використовуватися для розміщення вчителів, лікарів та інших прибулих з Росії.

«Насправді ситуація виявилася зовсім іншою. Наприклад, у Мелітополі відселяли в першу чергу окупантів у формі. І не було розрізнення, які саме квартири використовуються, не було потреби оголошувати житло безхазяйним. Цей «статус» по суті необхідний для націоналізації, тобто «законного» вилучення майна в українців», – пояснило джерело в Мелітополі.

Він зазначив, що було багато випадків, коли бажана квартира потрапляла до цього списку, хоча в ній на той час проживали власники чи орендарі.

Водночас загарбники за останній рік змінили правила перереєстрації житла — звісно, більш обмежувальні. Останньою краплею стала вимога надати не копії, а оригінали документів, що підтверджують право власності, разом із застереженням про особисту явку власника.

«Під час конфлікту багато місцевих жителів втратили або знищили документи. Щодо вимог особистої присутності, то потрапити на окуповану територію можна лише через Російську Федерацію. Крім того, в аеропорту «Шереметьєво» діє сувора фільтрація. Кількість відмов у перетині кордону надзвичайно висока, що значно полегшує відчуження житла в українців», — поділився ріелтор і колишній мешканець Бердянська.

«Суперсхема» Пушиліна

Минулого року стала відомою про масштабну схему, організовану ватажком “ДНР” Денисом Пушиліним. Цілком випадково виявилася конфіденційна постанова так званого «держкомітету оборони ДНР» №341 про «націоналізацію» (по суті, відчуження) 300 тис. квартир донеччан. Ця постанова була прийнята напередодні «приєднання» області до Росії. Таким чином, досвідчений шахрай Пушилін, який раніше обманював громадян через фінансову піраміду МММ, створив своєрідну «страховку». В першу чергу для себе.

Це виявили жителі «республіки», коли намагалися оформити операції з нерухомістю. Люди почали отримувати відмови з Росреєстру в реєстрації квартир і будинків: раптом з'ясувалося, що на нерухомість накладено арешт.

Перереєструвати житло не вдалося не лише самотнім людям похилого віку, яких не було з ким захистити, а й родичам місцевих зрадників, які пішли на бік російсько-окупаційних військ. Розгорівся гучний скандал, який змусив «місцеву владу» назвати це непорозумінням і запевнити, що «ми обов’язково це вирішимо». Частина мешканців подала позови до суду, розгляди ще тривають.

Як видно, російські окупанти роблять все від них залежне, щоб перешкодити українцям отримати власне житло. Щоб досягти цього, вони постійно розробляють нові стратегії та схеми. Єдиний спосіб потенційно запобігти втраті – мати російський паспорт, що, звичайно, не є вибором для більшості українців.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *