Шахраї влаштували нову квартирну аферу

У 2025 році шахрайство з нерухомістю в Україні охоплює такі проблеми, як підроблені довіреності, фальшиві брокери, підробка документів, продаж обтяженого майна та подвійний продаж. Щоб уникнути шахрайства, важливо ретельно перевіряти документи, залучати експертів і проводити фінансові операції виключно законними каналами.

2563_2_hr.jpg (67,19 Кб)

Про це в інтерв'ю ЗМІ повідомила адвокат юридичної компанії Winner Partners Анастасія Руденко. Шахрайство в українському секторі нерухомості продовжує становити серйозну загрозу для покупців, орендарів та власників нерухомості.

Юристи застерігають громадян від ризикованих угод і рекомендують ретельно перевіряти документи, професійні консультації та проводити фінансові операції офіційним шляхом. Серед найпоширеніших шахрайських практик у 2025 році:

покупка через проксі;
Серед найпоширеніших шахрайств – продаж нерухомості за підробленими довіреностями. Договори, укладені на основі таких документів, можуть бути визнані недійсними в суді, що може призвести до втрати покупцем житла.

фальшиві посередники;
Шахраї видають себе за агентів з нерухомості, стверджують, що швидко знаходять квартиру для купівлі чи оренди, вимагають передоплату, а потім зникають. Після надсилання грошей шахрай припиняє будь-яке спілкування.

підробка документів;
Шахраї тиражують документи на житло та видають себе за власників. Після продажу такого майна новий власник може зіткнутися з юридичними ускладненнями та судовими позовами.

продаж успадкованого майна;
Придбання нещодавно успадкованого майна може нести ризик. У заповіті можуть бути підробки або інші заявники, що призводять до судових спорів.

продаж обтяженого майна;
Деякі квартири пропонуються за зниженою ціною, але на них може бути накладено право застави або юридичне право. Перед купівлею важливо переконатися у відсутності обмежень через Державний реєстр речових прав на нерухоме майно або проконсультуватися з нотаріусом.

подвійний продаж;
Буває багато випадків, коли одна квартира продається кільком покупцям одночасно, що призводить до судових суперечок і фінансових втрат.

здача в оренду з подальшим продажем.
Шахраї можуть здавати нерухомість у тимчасову оренду, підробляти документи власника та продавати її нічого не підозрюючим покупцям. Важливо уважно вивчити документи перед тим, як завершити будь-яку операцію.

Щоб запобігти ускладненням під час купівлі чи оренди нерухомості, радимо бути обережними. Адвокати пропонують:

перевірити документи: переконатися в законності власності, перевірити історію власності в реєстрах;
консультуватися з професіоналами: звертатися за порадою до юристів і працювати тільки з ліцензованими ріелторськими фірмами;
проводити офіційні операції: утримуватися від розрахунків готівкою, використовувати банківські перекази та вимагати документальне підтвердження операції.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *