Нацбанк наказав українським банкам звітувати про всі карткові платежі населення: деталі
Від понеділка, 5 червня, Національний банк України (НБУ) зобов’язав українські банки звітувати про всі карткові платежі населення, незалежно від їхньої суми. Водночас Нацбанк не запросив відомостей про карткові оплати, які проводяться у магазинах.
Про це пише сайт Мінфін.
Згідно з внутрішнім листом НБУ під номером 25-0005/38228, на який посилаються ЗМІ, кожен банк повинен подати відповідний звіт до регулятора кожного понеділка. А точніше, до 16:00.
Зазначений документ передбачає передачу даних НБУ щодо трьох видів карткових операцій. Зокрема мова йде про:
- P2P-перекази (переказ фізичних осіб з карти на карту).
- Поповнення/зняття готівки з карткових рахунків у касах або банкоматах.
- Оплати в мережі Інтернет.
- Переказ коштів з карти на розрахунковий рахунок компанії або виплати на карти клієнтів з рахунку компанії
Щодо Інтернет-платіжок, то НБУ запросив детальну інформацію. Йдеться про номери карткових рахунків, з яких відбуватимуться платежі, а також про дані одержувачів.
За трьома картковими операціями українські банки надаватимуть звіт про всі платежі незалежно від суми. Це не стосується тільки великих сум (від 400 тисяч гривень), які автоматично надсилаються до Державної служби фінансового моніторингу України, відповідно до чинного законодавства.
Навіщо це потрібно
У внутрішньому листі НБУ не вказано, з якою саме метою Нацбанк буде збирати цю інформацію. Можна лише припустити, що цілі пов’язані з фінансовим моніторингом, оскільки вищезгаданий документ, підписаний директором Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ганною Липською.
Що ще пропонують в НБУ
Національний банк України у рамках ініціативи щодо зміни системи видачі кредитів хоче спростити процедуру стягнення боргу через суд. Зараз компанії від позовів зупиняє висока вартість судового збору.
Крім того, у Нацбанку готують зміни до законодавства. Мова йде про перевірку регулятором всіх, хто розраховує навіть на незначну позику. Кількість відмов у кредитах у такому разі суттєво зростатиме.
Також НБУ хоче обмежити ставки споживчих кредитів як у Великобританії. В Нацбанку говорять, що зміни до умов кредитування пов’язані з виконанням зобов’язань у межах програми розширеного фінансування МВФ та перспективою вступу України до Євросоюзу.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що буде з курсом долара. Ми приводили думку експерта на цей рахунок – як зміниться курс валют цієї осені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.