Як фізичній особі-підприємцю отримати довідку про доходи з 1998 року – відповідь ДФС
Державна податкова служба роз’яснила порядок отримання довідок про доходи для підприємців, які ведуть діяльність з 1998 року.
” fetchpriority=”high” width=”1200″ height=”675″ />
Не молодий підприємець. Фото: Getty Images
До податківців надійшли запити від підприємців, які прагнуть отримати дані про доходи двох десятирічної давності. Державна податкова служба може надати цю інформацію на підставі податкових декларацій, поданих фізичними особами-підприємцями за відповідні періоди. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як діяти далі.
Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області. Громадяни висловлювали зацікавленість у доходах від своєї підприємницької діяльності.
Податківці наголошують, що відповідно до пункту 179.12 статті 179 Податкового кодексу України контролюючий орган, який отримав податкову декларацію, за зверненням платника податків видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Під час законодавчого воєнного стану з квітня 2022 року центри обслуговування платників податків (ЦОП) надають послуги платникам податків, у тому числі адміністративні та інші функції , незалежно від місця реєстрації платника податків .
Для отримання довідки (інформації) про доходи за запитуваний період підприємницької діяльності фізична особа – підприємець подає відповідну заяву:
- на час перебування на загальній системі оподаткування – окремі Заяви за формою № 568 за кожний звітний річний період, за який подається інформація про доходи;
- на період спрощеної системи оподаткування – заяву у довільній формі із зазначенням бажаного способу отримання інформації: поштою або безпосередньо в органі ДПС.
Зазначені заяви подаються до контролюючого органу за місцем первинного обліку фізичної особи – підприємця одним із таких способів:
- письмово;
- в електронному вигляді;
- письмово до будь-якої існуючої ОГС.
Контролюючий орган (ЦСУ) зобов’язаний надати відповідь протягом 10 календарних днів з дня отримання відповідної заяви шляхом надання:
- довідка(и) за формою № 568 з наявними відомостями про доходи фізичної особи – підприємця, задекларовані на загальній системі оподаткування, які фізична особа – підприємець отримує безпосередньо в контролюючому органі (КОО), до якого подано заяву(и) за формою № 568;
- довідку у довільній формі про доходи фізичної особи – підприємця, задекларовані на спрощеній системі оподаткування, яку фізична особа – підприємець може отримати безпосередньо в контролюючому органі (ЦСУ), до якого подано Заяву, або поштою (залежно від зазначеного у Заяві способу надходження).
Пунктом 1.8 Переліку визначено, що строки зберігання типових документів на електронних носіях відповідають строкам зберігання аналогічних документів на паперових носіях. Відповідно до пункту 283 Переліку строк зберігання декларацій, у яких відображається звітність усіх платників податків та документів (розрахунки, звіти, відомості, заяви, довідки, картки, листи, розрахунки, платіжні документи, дзвінки), становить 5 років.
Відповідно до п.п.2 п.8 Порядку складання та видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про податкові зобов’язання або їх відсутність), затвердженого наказом №568, у рядку 01 зазначається сума доходу, що включається до загального річного оподатковуваного доходу, до якого включаються, але не обмежуються: заробітна плата, доходи за цивільно-правовими договорами, іноземні доходи, доходи від продажу (обміну) нерухомого та/або рухомого майна. майно, дохід від оренди, дохід від інвестицій, вартість майна, отриманого у спадщину чи подарунок, інші доходи, доходи фізичних осіб – підприємців, доходи, отримані фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність.
Проте фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування не можуть отримати в контролюючому органі Довідку за формою № 568 за будь-який період, крім річного податкового періоду. Пунктом 296.8 статті 296 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку мають право подавати до контролюючого органу податкову декларацію за податковий (звітний) період, відмінний від квартального (річного) податкового (звітного) періоду, для отримання довідки про доходи, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання у встановлені строки податкової декларації за квартальну (річну) податкову (звітність). період.
Така податкова декларація складається відповідно до положень пунктів 296.5 та 296.6 статті 296 Податкового кодексу України та не є підставою для нарахування та/або сплати податкових зобов’язань. Тобто відомості про доходи фізичної особи – підприємця, яка використовує спрощену систему оподаткування, формуються на підставі поданих податкових декларацій платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця.
Віктор Ожогін захищає Україну з 2014 року.
Інформатор просить Президента присвоїти йому звання Героя України.