Як шахраї можуть обдурити вас, знайшовши збережений пароль у вашому браузері
Департамент кіберполіції застерігає українців від зберігання паролів у веб-браузерах
Кіберзлочинці. Фото: Getty Images
Багато людей, які користуються комп’ютерами, як правило, зберігають свої паролі безпосередньо в браузері. Така практика зручна і заощаджує час. Однак це також наражає користувачів на ризик крадіжки пароля, дозволяючи шахраям отримати доступ до пристроїв, файлів тощо. Про це попереджає кіберполіція.
Зберігання паролів у браузері схоже на те, що залишати ключі під килимком для привітання. Хоча це може здатися практичним, чи справді це безпечно? Давайте разом розберемося, чому доцільно відмовитися від цієї звички та шукати більш надійні методи захисту вашої інформації.
Причини уникати збереження паролів у браузерах
Крадіжка паролів зловмисниками: якщо хакер отримує доступ до вашого комп’ютера або веб-переглядача, він може без особливих зусиль викрасти ваші збережені паролі.
Несанкціонований фізичний доступ до вашого комп'ютера. Якщо хтось має фізичний доступ до вашого комп’ютера, він може переглянути або скопіювати ваші збережені паролі без вашого відома.
Кіберполіція вважає запам'ятовування паролів найбезпечнішим способом їх зберігання. Експерти також відзначають ризики, пов'язані з використанням особистої інформації при створенні паролів.
Поради щодо створення надійного пароля за допомогою фраз
Варіант 1. Використовуйте початкові літери кожного слова зі знайомої фрази, щоб сформувати комбінацію пароля. Наприклад, якщо взяти за основу опис поведінки мого найближчого друга: «КіберКіт лежить на дивані та гріється на сонечку» і виділити перші літери кожного слова, додавши спеціальні символи та цифри, то можна отримати комбінацію: Kklndtgns!#24.
Варіант 2. Використовуйте всю фразу як пароль. Наприклад, якщо за основу пароля взяти вислів Лесі Українки «Без надії сподіваюся», то можна створити комбінацію: БезНадійСподіваюсь, до якої також слід додати спеціальні символи та цифри.
Варіант 3. Злиття початкових складів або частин кількох слів із словосполучення. Наприклад, якщо вивести перші склади з афоризму Григорія Сковороди «Візьми верх і матимеш середину» та додати спеціальні символи та цифри, то можна створити пароль: BeVerMaSer24!, який на англійській клавіатурі дасть комбінацію: BeVerMaSer24!#.
Як включити цифри та спеціальні символи в паролі для легшого відкликання? Замініть певні літери у фразі, яку ви використовуєте для свого пароля, спеціальними символами та цифрами за шаблоном, відомим лише вам. Наприклад, ви можете замінити літеру «o» на символ «%» тощо.
Це лише кілька порад (уникайте їх точного копіювання!) щодо створення та легкого запам’ятовування надійного пароля! Ви також можете розробити власні методи створення паролів, якщо їх важко вгадати шахраям.