В українських супермаркетах подорожчали основні овочі

В українських супермаркетах зросли ціни на основні овочі. За місяць подорожчання за деякими позиціями становило до 5 гривень за кілограм. Найсильніше ціни піднялися на картоплю та капусту .

6199_1442399.jpg (81.74 Kb)

Так, картопля на початку жовтня продавали в середньому по 13,25 грн/кг, свідчить ціновий моніторинг порталу ” Мінфін “. А вже на початку листопада середня вартість овочів підвищилася на 3,65 грн – до 16,9 грн/кг.

Втім, це не означає, що картоплю не можна купити дешевше, адже йдеться саме про середню ціну. Станом на 2 листопада, як показав моніторинг, найдешевшу картоплю у торгових мережах “АТБ” та “Метро” продають по 9,45-10,5 грн за кілограм.

Молода капуста упродовж жовтня в середньому подорожчала на 4,76 грн – з 16,88 грн/кг до 21,64 грн/кг. Ціна на цей овоч підвищується через сезонний фактор – чим холодніше стає на вулиці, тим вищі витрати на зберігання капусти, і відповідно дорожчий сам продукт.

Стара капуста значно дешевша – в середньому 8,07 грн/кг. Але й це дорожче, ніж минулого місяця, коли ціна становила 7,55 грн/кг.

Ріпчаста цибуля теж подорожчала за місяць, але до весняних рекордів цьому овочу поки що далеко. Станом на початок листопада овоч продають у супермаркетах у середньому по 12,52 грн/кг.

Не дуже помітно подорожчала і морква . Її ціна підвищилася лише на 25 копійок, у середньому до 8,75 грн/кг. В “АТБ” та “Сільпо” овоч можна купити ще дешевше – по 7,1-7,95 грн/кг.

Що буде з цінами на овочі

Вартість овочів в Україні наприкінці 2023 року підвищуватиметься щомісяця на 5-10% . Такий прогноз раніше озвучив голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду (“Слуга народу”).

Нардеп пояснив, що подорожчання цих продуктів обумовлено насамперед сезонними факторами . Так, у холодну пору року овочі та фрукти необхідно тримати у спеціальних сховищах, і це призводить до зростання собівартості продукції.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *