Аналіз ринку нерухомості України під час війни

Ринок нерухомості в Україні нині перебуває в надзвичайно складних умовах: будівництво більше поширене в Західній Україні, а в інших сферах практично зупинилося. Загалом темпи будівництва житла в країні помітно знизилися порівняно з періодом до вторгнення.

9782_97405a8a9f65f0fc972d9b9e09be15da_orig.jpg (41,69 Кб)

Такою точкою зору в інтерв'ю поділилася Олена Гайдамаха, президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України.

Зазначається, що у прифронтових регіонах (зокрема в Сумах, Харкові, Запоріжжі та Херсоні) ціни на нерухомість залишаються низькими. Наприклад, у Херсоні ринок нерухомості практично відсутній і стагнує. Однією з причин цього, на думку Олени Гайдамахи, є постійні потужні обстріли об’єктів цивільної інфраструктури з боку ворожих сил.

У Харкові вартість нерухомості «впала» на 75% порівняно з довоєнним періодом. Експерт зазначив, що є випадки, коли однокімнатну квартиру можна придбати і за $10 тис. Ринок нерухомості Запоріжжя дещо встояв, але ціни там також істотно низькі.

Крім того, важливо зазначити, що падіння цін на нерухомість також вплинуло на столицю. У Києві ціни на житло знизилися на 3-5% відносно довоєнного рівня. Ця тенденція стосується як ринку оренди, так і ринку продажу.

Ситуація з цінами на нерухомість у Миколаївській області досить дивна. У цій прифронтовій зоні, куди навіть літають КАБи, ціни на житло справді зросли. Багато в чому це пов’язано з багатьма місцевими жителями, які, отримавши від держави компенсацію за зруйноване житло, вирішують не переселятися в інші регіони, а купують будинки чи квартири на місці.

Як підкреслив голова Асоціації ріелторів, справжній будівельний бум відбувається в Івано-Франківську, Львові, Буковині та Закарпатті. Ціни на новобудови починаються від 950 доларів за квадратний метр на етапі земляних робіт. Після завершення будівництва ціни на квартири стартують від $1,3 тис. за «квадрат».

«Я вважаю, що якщо війна завершиться, ця ситуація може призвести до протилежного ефекту: у західних регіонах не вистачає підприємств і вакансій, щоб прийняти великий потік внутрішніх мігрантів. Отже, з часом їм, швидше за все, доведеться продавати придбану нерухомість і переїжджати у великі міста, можливо, мільйонні, у пошуках роботи», – прогнозує ріелтор.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *