Консалтинговий гігант McKinsey&Co опублікував об’ємний звіт про економічний потенціал генеративного штучного інтелекту. Це одна із перших спроб оцінити у цифрах найгарячішу технологію останніх шести місяців і її вплив на бізнес. Потенціал – трильйони доларів вливань у світову економіку. Forbes переказує головні висновки аналітиків.
У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.
«Кожен з нас знаходиться на початку подорожі, аби зрозуміти силу, масштаби та можливості генеративного ШІ», – зазначають автори дослідження, називаючи його спробою оцінити вплив нової ери штучного інтелекту.
Штучний інтелект поступово проникає у наше життя, починаючи від смартфонів, автономних систем управління автомобілями, до роздрібної торгівлі. Очевидні віхи – перемога розробленої DeepMind програми на основі штучного інтелекту AlphaGo над чемпіоном світу з гри Go у 2016 році – відзначалися, але швидко зникали я поля зору громадськості. Проте ШІ набирає обертів.
Чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT випустили у листопаді 2022 року. Чотири місяці потому, OpenAI випустила нову велику мовну модель, GPT-4, із помітно поліпшеними можливостями. До травня 2023-го генеративний ШІ Claude від Anthropic навчився обробляти 100 000 токенів тексту. Це дорівнює приблизно 75 000 слів за хвилину – довжині середнього роману. Для порівняння, коли компанія презентувала Claude у березні 2023 року, він обробляв лише приблизно 9 000 токенів.
В травні 2023 року Google оголосила про кілька нових функцій на генеративному ШІ. Зокрема, пошук та нову мовну модель PaLM 2, яка використовуватиметься в чат-боті Bard та інших продуктах Google.
Генеративний ШІ готовий трансформувати ролі та підвищити продуктивність у продажах, маркетингу, обслуговуванні клієнтів та розробці програмного забезпечення. Водночас він може вивільнити трильйони доларів у різних секторах – від банківської справи до наук про життя. Як це виглядатиме, за версією McKinsey.