В Україні побільшало фальшивих доларів та євро

Серед усіх іноземних валют, які шахраї “підсовували” українцям у 2023 році, найбільше було доларів. При цьому найчастіше – у 99% випадків – фальшивими виявлялися банкноти великих номіналів.

0436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це повідомили в НБУ. Там зазначили: на підроблені долари випало 97% від загальної кількості всіх вилучених підроблених купюр зарубіжної валюти.

Найчастіше ж фальшивомонетники підробляли іноземні банкноти двох номіналів. Зокрема:

100 доларів – 92% від загальної кількості вилучених підроблених купюр;
50 доларів – 7%.
Де можна отримати фальшиві долари

Загалом отримати фальшиві гроші українці можуть, наприклад, у пунктах обміну або ж на чорному ринку – купуючи валюту з рук. Саме так, зокрема, розповсюджували підроблені долари та євро вже затримані правоохоронцями аферисти, які діяли на території західних областей країни.

“Продавали фальшиві гроші невеликими партіями безпосередньо мешканцям регіону. І здавали до пунктів обміну валют”, – розповіли в Нацполіції.

Крім того, аферистка з Чернівецької області здала в обмінники підроблені 2 100 доларів. Як повідомили у Бюро економічної безпеки України (БЕБ):

гроші аферистка отримала від спільника;
діяла вона у Чернівецькій області.
Євро підробляли також

Другою улюбленою серед шахраїв іноземною валютою стало євро. Таких підроблених купюр було виявлено 3% від загальної кількості.

Як і з доларами, найчастіше підробляли великі номінали. Зокрема:

50 євро – 39% від загальної кількості вилучених підроблених банкнот;
200 євро – 30%.
Фальшивих доларів та євро побільшало

Загалом, визнали в регуляторі, у 2023 році було виявлено менше 700 фальшивих банкнот іноземної валюти. Що трохи більше, ніж у 2022-му, коли таких купюр було знайдено близько 600-т.

Втім, зазначається, говорити про масштабну загрозу ринку та фінансовій системі не можна. “Рівень підроблення банкнот іноземної валюти минулого року був низьким”, – констатували у Нацбанку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *