Програма “babciowe” у Польщі: чи буде вона доступна українцям

У Польщі з 1 жовтня запроваджують програму допомоги батькам “babciowe”, яка надаватиме виплати сім’ям, де обоє батьків працюють або відправляють дитину до дитячого садка. Іноземці можуть претендувати на цю допомогу за умови наявності карти побиту з доступом до ринку праці, але наразі немає точної інформації щодо доступності цієї програми для українців.

2156_71937.jpg (80.4 Kb)

Про це пише Polskie Radio. Програма офіційно називається “Активний батько” і спрямована на підтримку батьків, які після народження дитини хочуть повернутися на роботу. Ці виплати будуть доступні не лише батькам, але й іншим особам, що допомагають у догляді за дитиною.

Що таке babciowe і як воно працює

Програма “Активний батько” пропонує три основні пільги для підтримки професійної діяльності батьків та виховання дитини. Такі як:

активні батьки на роботі;
активна участь у дитячому садочку;
активний час вдома.
Щоб отримати допомогу, батьки повинні укласти договір із членом сім’ї, який піклуватиметься про дитину. Виплати призначені для сімей, у яких обоє батьків працюють і мають намір скористатися послугами няні або близького родича.

Хто може розраховувати на допомогу babciowe

батьки, які працюють і залучають родичів або нянь до догляду за дитиною: такі сім’ї отримуватимуть 1500 злотих на місяць;
сім’ї, які відправили дитину до дитячого садка (ясел): у такому разі виплачуватимуть 400 злотих на місяць;
один із батьків, який залишається з дитиною вдома: зможе отримувати 500 злотих на місяць.
Умови програми “Активний батько” включать декілька пунктів. А саме:

працювати на умовах повної зайнятості, за контрактом, займатися економічною або сільськогосподарською діяльністю;
будь-який родич, який погодиться піклуватися про дитину, також може стати одержувачем допомоги;
мати після народження дитини повинна влаштуватися на постійну роботу або повернутися на попередню, а також отримувати дохід, не нижчий за національну мінімальну заробітну плату;
якщо батько в декреті захоче повернутися на роботу раніше, він також може розраховувати на допомогу. Виплати діють тільки в тому разі, якщо дитині не більше 36 місяців.
Чи зможуть українці отримати допомогу

Загалом іноземці можуть отримувати гроші за цією програмою, але для цього необхідно мати карту побиту з доступом до ринку праці та виконувати вищезгадані критерії. Такі особи повинні також мати право на допомогу 800+.

Щодо українців, які прибули до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, поки що немає точної інформації, чи буде їм доступна ця програма. Важливо зазначити, що громадяни України повинні оформити статус PESEL UKR для легального перебування та отримання соціальних виплат у Польщі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *