Прибутки російських компаній рухнули через санкції

Прибутки російських компаній у 2023 році знизилися на 36% через санкції, досягнувши 814 трлн рублів, що свідчить про серйозні економічні виклики. Водночас прибуток зріс на 23% завдяки адаптації до нових умов, проте ця “стійкість” значною мірою забезпечується державною підтримкою та військовими замовленнями.

7287_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це повідомляють росЗМІ. У перший рік війни проти України, коли показник вперше перевищив квадрильйон і склав 1 267 трлн рублів, ситуація була кардинально іншою.

Зниження доходів організацій минулого року пов’язане із зовнішніми санкціями, які змусили компанії розбудовувати нові логістичні та виробничі процеси. Генеральний директор ДК “Техзор” Андрій Бородкін зазначив, що інфраструктура економічних відносин з “дружніми” країнами не була достатньо розвинена, що вимагало побудови нових торговельно-фінансових зв’язків.

Економічний тиск на російські компанії став значним викликом, але деякі сфери економіки намагалися адаптуватися. За словами економіста Олексія Хижняка, деякі галузі, такі як машинобудування, перейшли з розряду стабільно нерентабельних до рентабельних завдяки імпортозаміщенню та держоборонзамовленню, що пов’язано з війною в Україні.

Хоча загальні доходи російських компаній зменшилися, їхній прибуток, навпаки, збільшився майже на чверть – до 38 трлн рублів. Експерти пояснюють це тим, що компанії адаптувалися до нових умов і переналаштували експортно-імпортні потоки, що дозволило знизити витрати. Однак, це не повинно вводити в оману – ці компанії здебільшого діють у внутрішніх секторах, які санкції торкнулися меншою мірою, таких як будівництво, зв’язок та громадське харчування.

Доцент кафедри державних та муніципальних фінансів РЕУ ім. Г.В. Плеханова Равіль Ахмадєєв зазначає, що зростання прибутку характерне для компаній, яким не потрібні значні капітальні витрати. Водночас загальна економічна ситуація в країні залишається складною через санкції та економічну ізоляцію.

Показники рентабельності організацій у 2023 році, за словами економіста Олексія Хижняка, опинилися на рівні 2019 року, що можна вважати демонстрацією стійкості. Проте цей “позитив” досягається за рахунок масштабної державної підтримки, зокрема через військові замовлення.

Загалом, 2023 рік став роком випробувань для російської економіки. Незважаючи на спроби влади демонструвати стабільність, реальна ситуація вказує на серйозні проблеми, пов’язані з санкціями та необхідністю перебудови економічних зв’язків. Підвищення податку на прибуток з 2025 року лише додасть до цього тиску, що ставить під сумнів довгострокову стабільність російських компаній.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *