Норвегія допоможе Україні у відновленні енергетики

Норвегія виділить додатково 1,1 мільярда норвезьких крон (близько 103 мільйонів доларів), щоб допомогти у відновленні пошкодженої енергетичної інфраструктури України. За ці кошти, зокрема, планується обладнати сім лікарень Харківщини сонячними панелями для забезпечення стабільного електропостачання.

8603_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це йдеться у пресрелізі уряду Норвегії. Зазначається, що 120 мільйонів норвезьких крон (понад 11,2 мільйона доларів) спрямують через програму розвитку ООН на ремонт енергетичної інфраструктури, яка забезпечує Харківську область, що дуже постраждала від російських атак цієї весни.

“Ми ведемо тісний діалог з Україною про те, як вона може використовувати ці кошти найбільш ефективно. Самі українці найкраще розуміють, що потрібно. Але важливо швидко розпочати ремонт інфраструктури, до настання зими”, – заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере.

За його словами, Норвегія сподівається, що це нове фінансування “дозволить пом’якшити частину збитків і забезпечити електроенергію в Україні”.

Нагадаємо, що країни G7 домовилися про виділення 50 мільярдів доларів від прибутків із заморожених російських активів для підтримки оборони, економіки та відновлення України. Ці кошти будуть доступні ближче до 2025 року.

Канцлер ФРН Олаф Шольц і прем’єрка Італії Джорджа Мелоні назвали історичним і правильним це рішення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *