На ВПО чекає новий порядок компенсації за втрачене житло

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект №11161, який спрощує процедуру отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене майно для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Законопроект передбачає скасування обстежень знищеного майна на територіях бойових дій або тимчасово окупованих територіях, що має полегшити та прискорити процес виплат.

3374_2_hr.jpg (67.19 Kb)

На тлі повномасштабної війни Росії проти України близько 5 мільйонів ВПО були вимушені переїхати до нових громад.

Основні положення проекту закону

Проект закону №11161, який було зареєстровано у Верховній Раді 10 квітня 2024 року, спрямований на встановлення порядку компенсації знищеного чи пошкодженого майна на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Росією. Головним комітетом з цього питання став комітет з питань економічного розвитку під керівництвом Дмитра Наталухи. Згідно з пояснювальною запискою, мета проекту закону №11161 полягає у:

підтримці соціально-економічного становища ВПО;
покращенні умов життя та адаптації ВПО;
швидшій інтеграції ВПО у нові територіальні громади.
Співавтор законопроекту Василь Мокан зазначив, що схвалення цього документа в першому читанні є кроком до спрощення процедури отримання компенсації за житло людям, які втратили його через агресію РФ.

Основні зміни, що пропонуються

Проект закону №11161 пропонує декілька нових змін. А саме:

скасування процедури обстеження знищеного або пошкодженого нерухомого майна, розташованого на територіях ведення бойових дій або тимчасово окупованих Росією;
прирівняння пошкоджених об’єктів на тимчасово окупованих територіях до знищених;
спрощення процедури отримання компенсації за зруйновані або пошкоджені об’єкти нерухомого майна для ВПО, які перемістилися з територій бойових дій або ТОТ.
Василь Мокан наголошує, що війна призводить до знищення все більшої кількості майна українців, і держава разом з міжнародними інституціями фіксує ці злочини для подальшої компенсації від країни-агресора. Він підкреслює, що компенсація за знищене житло допоможе ВПО швидше інтегруватися у нові громади.

Як отримати компенсацію

Якщо законопроект буде ухвалено остаточно, ВПО зможуть розраховувати на допомогу від держави за зруйноване або пошкоджене майно на підконтрольній території. Для отримання компенсації власнику майна потрібно буде надати відповідну заяву, необхідний перелік документів та матеріали фото- і відеофіксації майна до та після його знищення чи пошкодження. Фізичного огляду нерухомості проводитися не буде.

Крім того, власник зруйнованого або пошкодженого майна матиме право відмовитися від свого права власності на користь держави. Це положення дозволить державі більш ефективно управляти компенсаційним процесом та допомагати ВПО.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *