Чи можуть припинити надавати комунальні послуги через борги

В Україні за борги з комуналки блокують банківські рахунки. Під загрозою може опинитися будь-який боржник. А таких у реєстрі понад 627 тис. осіб.

3646_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. Припинити надавати комунальні послуги через борги під час воєнного стану не мають права. Також стягувати комуналку не будуть примусово з переселенців, у населених пунктах, де ведуться воєнні дії. Однак це не означає, що за комуналку можна не платити. По-перше, ніхто не спише стару заборгованість, і її рано чи пізно доведеться заплатити. По-друге, крім відключення комунальних послуг, є й інші методи впливу на боржника.

А ось подавати до суду на боржників можуть. У реєстрі боржників – 627,1 тис. українців, які програли суди з комунальних боргів. Суд проходить за спрощеною процедурою. Наприклад, як йдеться у матеріалах справи №643/5130/23, у червні цього року “Харківські теплові мережі” подали позов проти власників квартири, які не платять за опалення. А вже у серпні через два місяці суд зобов’язав боржників заплатити понад 89 тис. грн. Це борг, який утворився з 2016-го до лютого 2022-го.

До чого можуть призвести борги з комуналки:

виконавець судового рішення може заарештувати майно боржника;
за листом виконавця мають заарештувати всі банківські рахунки;
якщо інформацію про борги передадуть до Бюро кредитних історій, це може перешкодити оформити кредит у майбутньому;
виконавець може забрати майно боржника (навіть до чайника).
Заарештовують навіть пенсії. За законом можуть забрати до 50% пенсійної виплати. Наприклад, якщо пенсіонер щомісяця отримує виплату 4800 грн, то через комунальний борг у нього можуть списувати 2400 грн. При цьому прожитковий мінімум для пенсіонера становить 2093 грн. Конституційний суд своїм рішенням ухвалив: урізати пенсію таким чином, щоб її розмір був меншим за прожитковий мінімум, не можна.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *