Бульбашка чи майбутнє: експерти про синергію між ШІ та криптопроєктами – ForkLog UA
Пов’язані зі штучним інтелектом криптопроєкти можуть зазнати невдачі через потенційний «крах бульбашки» в секторі. Таку думку висловили експерти.
Зростаюча група аналітиків з Волл-стріт стурбована величезними інвестиціями в ШІ, які можуть призвести до виникнення фінансової бульбашки. Ймовірно, технологія не здатна принести порівнянну кількість прибутку, щоб виправдати вкладені в неї мільярди.
У галузі точаться дебати навколо необхідності капітальних витрат на генеративний ШІ і того, чи буде монетизація відповідати їм, зазначив аналітик Morgan Stanley Кіт Вайс.
Побоювання викликають питання щодо стійкості криптопроєктів, пов’язаних зі штучним інтелектом. На думку керівника відділу розвитку бізнесу DeFi-платформи Injective Мірзи Уддіна, багатьом із них не вистачає міцного фундаменту.
За його словами, ШІ в криптовалюті — це «значною мірою мода, пов’язана з динамікою акцій великих компаній, таких як Nvidia», хоча в реальності в криптосфері практично не було реального застосування нейромереж.
У червні компанія ненадовго стала найдорожчою у світі з капіталізацією $3,34 трлн. Зростання її ринкової вартості зумовлене бумом генеративного штучного інтелекту і зростаючим попитом на чіпи для ШІ. Акції Nvidia зросли на більш ніж 170% цього року і приблизно на 1100% з мінімуму в жовтні 2022 року.
Уддін зазначив, що деякі розробники щиро намагаються створювати справжні ШІ-додатки, але їхня частка навряд чи перевищує 5%.
«Більшість „ШІ-додатків“ у криптовалюті сьогодні — це не більше ніж прості оболонки для ChatGPT або амбітні white paper, які, ймовірно, не призведуть до створення реальних продуктів у найближчі роки», — сказав він.
CEO аналітичної компанії Blockcircle Базель Ісмаїл наголосив, що більшість пов’язаних зі штучним інтелектом проєктів у криптосфері зловживають термінологією і використовують її з метою власної фінансової вигоди. Однак є низка стартапів, які дійсно створюють інновації та можуть стати гігантами галузі.
«Проєкти з фундаментальною інфраструктурою і усталеним баченням у сфері ШІ процвітатимуть і отримуватимуть довгострокові переваги за межами бульбашки», — зазначила CEO Edge & Node Теган Клайн.
Потенційний крах крипто-ШІ
Якщо бульбашка лусне, Ісмаїл очікує на «значний супутній збиток» для ШІ-ринків. У такому разі пережити «зиму» зможуть проєкти з істотною фінансовою підтримкою, яка є не у багатьох.
Залучення невеликих інвестицій у рамках посівного раунду або Серії А «недостатньо для розробки значущих, стійких варіантів використання в довгостроковій перспективі», зазначив він.
CEO Blockcircle додав, що розробники зі справді благими намірами зможуть вижити і залучити нові інвестиції незалежно від ситуації в секторі ШІ, тому що сама технологія за умови правильного застосування може поліпшити процеси в низці напрямів.
Клайн зазначив, що крім інвестицій є й інші важливі чинники, наприклад доступ до надійних, децентралізованих і свіжих даних.
Потенціал крипто-ШІ
Синергія між штучним інтелектом і криптосферою може мати глибокий вплив на світ, зазначив Ісмаїл. Як приклад він навів автоматизовану торгівлю із застосуванням ШІ, що виведе DeFi-сектор на новий рівень, і токенізацію на блокчейнах під управлінням нейромереж без втручання людини.
«Можливості реального застосування ШІ в криптовалютах, що виходять за рамки нинішньої моди, воістину безмежні», — додав він.
Нагадаємо, хедж-фонд Elliott Management вважає, що Nvidia перебуває «в бульбашці», а технологія ШІ, що визначає ціну акцій компанії, «переоцінена».
На думку Bitwise, до 2030 року світовий ВВП збільшиться на $20 трлн за рахунок індустрій цифрових активів і штучного інтелекту.