В Україні можуть почати штрафувати обмінники за відмову міняти валюту: деталі

У вівторок, 20 червня, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує ввести адміністративну відповідальність для обмінників. Зокрема, за незаконні відмову або обмеження у здійсненні готівкових валютних операцій фінустанови хочуть штрафувати. Цей документ з’явився у відповідь на проблеми з обміном валют, які виникли нещодавно.

Законопроєкт №9404 від 20 червня 2023 року з’явився на сайті Верховної ради. Ініціювали його декілька десятків депутатів, майже всі вони – “слуги народу”. Текст документа на сайті парламенту наразі відсутній.

Обмінники відмовляються приймати деякі валюти

Протягом останнього місяця в українців під час обміну валюти в банках та обмінних пунктах почали виникати проблеми. Так, фінустанови посилили вимоги до стану банкнот. Вони часто відмовляються приймати купюри з незначною потертістю, надписами та печатками, операції з якими без проблем здійснювали раніше. Натомість такі банкноти пропонують здавати з комісією у 10-15%, що раніше практикувалося тільки з дуже пошкодженими грішми.

В НБУ на це відреагували. Там підкреслили, що не ухвалювали ніяких правових актів, що передбачають заборону на обмінні операції з іноземною валютою.

“Уповноважені установи зобов’язані приймати банкноти іноземної валюти, які за дизайном і елементами захисту повністю відповідають зразкам та описам, наведеним на сторінках офіційних сайтів центральних/національних банків іноземних держав, і не мають ознак зношення або набули під час обігу одну чи кілька ознак незначного зношення”, – кажуть в НБУ.

Також обмінники та банки повинні обмінювати валюту незалежно від року випуску, якщо банкноти не мають ознак зношення або мають ознаки незначного зношення. Фінансовим установам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року випуску валюти.

В Нацбанку наголосили, що у разі відмови обмінювати валюту НБУ готовий приймати звернення від українців для проведення відповідних перевірок. Якщо під час перевірки будуть виявлені порушення, то застосовуватимуться адекватні заходи впливу. Детальніше про це тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *