Студентка Київського міжнародного університету вимагає 404 950 гривень, бо майже два роки не може здобути ступінь магістра – що вирішив суд

Особа звернулася до університету із заявою про усунення порушень та видачу диплома магістра; однак на дату цієї претензії вона ще не отримала відповіді.

суд

Громадянка вимагає від університету 404 950 гривень через неможливість отримати ступінь магістра.

Університет не зміг надати диплом громадянину після закінчення терміну навчання, зазначеного в договорі. Вона вимагає від вишу 404 950 гривень. Про це йдеться в ухвалі Святошинського райсуду Києва, оприлюдненій 20 березня 2023 року.

10 січня 2020 року між громадянином та приватним вищим навчальним закладом «Київський міжнародний університет» укладено договір про надання освітніх послуг. Тривалість навчання за цим договором – з 01.09.2019 по 01.07.2021. Вартість навчання, зазначена в цьому договорі та додатковій угоді від 22.09.2020, становить 66 600 гривень. Відповідно до договору університет добровільно зобов’язався перед замовником та отримувачем освітніх послуг видати їй документ державного зразка про вищу освіту магістра за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіоналістика» за умови виконання зобов’язань, визначених у пунктах 2.2 та 2.3 договору. Виконала всі зобов’язання за контрактом та додатковою угодою, що включає: повну оплату освітніх послуг на загальну суму 66 600 грн.; успішне проходження освітньої служби, включаючи складання всіх заліків та іспитів та захист магістерської роботи. Проте після закінчення терміну навчання, визначеного договором, навчальний заклад «КіМУ» не надав їй диплом.

11 лютого 2022 року громадянка звернулася до університету зі скаргою про усунення порушення та видачу диплома магістра. Станом на дату цієї претензії вона не отримала відповіді. Майже два роки вона не могла отримати ступінь магістра через недбалість університету, що призвело до значних моральних страждань та матеріальних збитків.

29 листопада 2021 року громадянину продовжили пропозицію про роботу від Zamota Tgade – FZC. Однак, оскільки вона не отримала ступінь магістра в університеті, роботодавець був змушений відкликати пропозицію про роботу, оскільки вимоги компанії до кандидатів (щодо володіння ступенем магістра міжнародних відносин) не змінилися з 30 серпня 2021 року. Пропозиція роботи від Zamota Tgade – FZC включала пропоновану місячну зарплату в розмірі 1000 доларів США.

“При подачі документів на вступ позивачка пред'явила диплом бакалавра, виданий Федеральним державним бюджетним освітнім закладом вищої освіти “Кубанський державний університет” в Краснодарі, разом з додатком до нього. Оскільки вона подала документ на ступінь бакалавра з іншої країни, на неї поширювався наказ Міністерства освіти і науки України № 504 від 15 травня 2015 року щодо “Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту”. Цей наказ встановлював порядок визнання дипломів про вищу освіту, отриманих в іноземних закладах. Визнання дипломів, отриманих за кордоном, здійснюється виключно на підставі заяви власника такого документа. У цьому випадку тільки за заявою позивача може бути застосований порядок визнання диплома бакалавра, поданого нею у ФДВУ «Кубанський державний університет» в Краснодарі, враховуючи, що процес визнання іноземного документа про освіту досить тривалий, відповідач продовжував надавати освітні послуги в повному обсязі згідно з умовами договору, хоча вони мали право розірвати її через невиконання умов договору. Поводження відповідача щодо ситуації позивачки замовчувало той факт, що вона ніколи не зверталася до ДП МОН «Інформаційно-іміджевий центр» для визнання її диплома бакалавра «Кубанського державного університету». Без запису про визнання іноземного документа про освіту, де таке визнання є обов’язковим, відповідач, як і будь-який інший вищий навчальний заклад, не має технічної можливості вчиняти подальші дії щодо видачі та виготовлення диплома про вищу освіту державного зразка. «Завдяки діям відповідача наразі у позивача є лише документ про повну загальну середню освіту державного зразка, про який внесено запис в ЄДЕБО, що підтверджує отримання нею загальної середньої освіти», – уточнили в університеті.

Яким був вердикт суду?

Суд відмовив громадянину у задоволенні позову. Університет надав освітні послуги та виконав умови договору.

“У судовому засіданні встановлено, що позивач була обізнана з порядком визнання іноземного документа. Враховуючи це, суд дійшов висновку, що вона не отримала диплом магістра через власну недбалість у недотриманні встановленого чинним законодавством України порядку підтвердження диплома, а тому підстави для вимоги про відшкодування упущеної вигоди відсутні. Крім того, оскільки вимоги про відшкодування моральної шкоди випливають із позовів про стягнення плати за навчання та компенсації упущеної вигоди, вони також не підлягають задоволенню», – наголосив суд.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *