Чоловік не може оформити пенсію за віком, бо ПФУ знайшов невідповідність по батькові в його трудовій книжці – що вирішив суд
До Чортківського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області чоловік подав заяву про призначення пенсії за віком.
Чоловікові відмовили у Пенсійному фонді, коли він звернувся за пенсією за віком.
Особа вирішила оформити пенсію за віком. Проте Пенсійний фонд відмовив йому через невідповідність «по батькові» в трудовій книжці. Він вимагає вирішення питання про право власності на цей правовий документ. Про це йдеться в ухвалі Чортківського районного суду Тернопільської області, яку опубліковано 26 березня 2025 року.
Для призначення пенсії за віком чоловік звернувся до Чортківського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області. На жаль, йому було відмовлено, оскільки в трудовій книжці була невідповідність «по батькові», яка є істотною для обчислення стажу. Він просить судове рішення щодо права власності на трудову книжку, правовстановлюючий документ, про який йдеться.
“Позовні вимоги заявника є безпідставними. З його заяви чітко вказується, що встановлення факту є вирішальним для подальшого звернення до територіального органу Пенсійного фонду України за призначенням пенсії. Таким чином, встановлення цього факту належить до вирішення спору про права, а тому заява підлягає залишенню без уваги”, – констатували в ПФУ.
Яке рішення виніс суд?
Суд задовольнив позов чоловіка. Постановив факт належності йому правовстановлюючого документа, а саме трудової книжки, оформленої 18 червня 1978 року, записи в якій зроблені російською мовою.
“Обов'язок підтвердження правдивості чи достовірності відомостей у своїй трудовій книжці не може бути покладено на особу. Відсутність довідки або неточності в первинних документах щодо стажу роботи та нарахування заробітної плати за певною посадою, яку обіймав позивач протягом певного періоду на підприємстві, за наявності належним чином оформленої трудової книжки не може бути підставою для виключення тих періодів роботи зі стажу позивача, які дають йому право на отримання Працівник не несе відповідальності за правильність і повноту бухгалтерської документації на підприємстві, а неналежне оформлення трудової книжки та іншої документації з вини підприємства не може бути підставою для відмови позивачу в його конституційному праві на пенсію за віком значення. Враховуючи викладене, а також необхідність встановлення факту власності заявника на правовстановлюючий документ для призначення пенсії, а також оскільки законодавством не встановлено альтернативного порядку встановлення цього факту, суд вважає, що заява про встановлення права власності на правовстановлюючий документ підлягає задоволенню», – наголосив суд.
Віктор Ожогін захищає Україну з 2014 року
Інформатор закликає Президента присвоїти йому звання Героя України.
Голосуйте за петицію!