В Україні значно подорожчало солоне сало

В Україні споживча інфляція у річному вирахуванні сповільнилася на 1,5%, до 7,1%. Проте у місячному вимірі ціни підскочили на 0,5%.

8188_1-283.jpg (37.24 Kb)

Про це свідчать дані Державної служби статистики України . В українських супермаркетах домашнє сало у середньому подорожчало з 252,82 до 254 грн. за кілограм.

При цьому суттєво за місяць додало у вартості сало солоне. Ціна за один кілограм злетіла з 251,77 до 271,50 грн.

Фактичні темпи зростання вартості продуктів були істотно нижчими за останній прогноз Національного банку України (НБУ). Більше уповільнення інфляції пояснюється зростанням пропозиції товарів. Йдеться про овочі та фрукти нового врожаю, а також кращі врожаї зернових та олійних.

Зокрема ціни на сирі продукти впали до 0,3% у річному обчисленні. Основний внесок зробили фрукти та овочі. Подешевшали крупи та борошно на тлі збільшення виробництва. Однак подорожчали яйця, хоч і не так сильно, як минулого.

Пригальмувало подорожчання алкогольних напоїв через повільніше зростання виробничих витрат. Однак прискорилося зростання вартості транспортних послуг з огляду на подорожчання пального. Так, ціни на пальне відновили зростання (6,2% у річному обчисленні).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *