Назвали головні ризики зростання цін в Україні

Серед іншого може зіграти свою роль вимушена затратна адаптація бізнесу до роботи в умовах обмеженого електропостачання.

82_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

У січні-травні цього року продовжився тренд на сповільнення інфляційних процесів – споживча інфляція виявилась найнижчою за останні роки і склала лише 2%. Втім, є фактори, які можуть призвести до прискорення зростання цін. Про це повідомляє Мінекономіки у своєму огляді.

Поточну цінову “млявість” експерти вважають відображенням змін, які мали місце в економіці воєнного часу. “Пригнічений споживчий попит не покривав поступове відновлення внутрішньої пропозиції”, – йдеться у висновку Міністерства економіки.

Через це спостерігалась насиченість ринку при збереженні обмежених експортних можливостей. У той же час, профіцит пропозиції вважають тимчасовим і, на думку експертів, він лише частково стримує інфляційні тенденції.

Головними ризиками прискорення зростання цін у Мінекономіки вважають:

витрати бізнесу на роботу в умовах обмеженого електропостачання;
подорожчання логістики;
підвищення закупівельних цін на сировину;
більш високі витрати на утримання персоналу (це стосується, зокрема, забезпечення безпеки праці).
Спеціалісти очікують, що в найближчій перспективі буде переважати вплив чинників, які мають інфляційний характер. Свою роль також будуть відігравати руйнація інфраструктури (і супутні з цим витрати) та дефіцит кадрів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *