Програма кешбеку “Купуй українське”: що відомо
Анонсована президентом України Володимиром Зеленським програма “Купуй українське”, в рамках якої люди отримуватимуть кешбек за купівлю деяких видів вітчизняної продукції та оплату послуг, працюватиме за принципом “ковідної тисячі” – коли українці отримували виплату за вакцинацію. Витратити ж гроші можна буде на чітко визначене коло позицій – ті ж товари українських виробників.
Про це повідомила заступниця міністра економіки Надія Бігун. Вона зазначила: гроші нараховуватимуться на спеціальну картку, яку потрібно буде оформити в одному із банків-партнерів.
“Кешбек нараховуватимуть, коли ти купуєш в роздрібних точках продажу товари “Зроблено в Україні”. Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку”, – йдеться у повідомленні.
Загалом же, наголосила вона, алгоритм нарахування кешбеку вже відпрацьовано. Зроблено це було під час пандемії COVID-19, коли за вакцинацію громадянам налічували так звану “ковідну тисячу”.
Ба більше, зазначила Бігун, після початку повномасштабної війни систему допрацьовували. Зокрема, у рамках реалізації програм:
“єПідтримка”;
“єВідновлення”.
Навіщо вводити програму
Сам же Зеленський, анонсуючи раніше програму, пояснив, що метою є підтримка українського бізнесу та економіки загалом. “Щоб українські гроші залишилися в Україні та працювали в Україні”, – зазначив президент.
При цьому передбачається, що платформа “Зроблено в Україні” включатиме й інші ініціативи. Зокрема:
державні гранти, кредити;
стимулювання виробництва та попиту;
допомога бізнесу на зовнішніх ринках
Зі свого боку, уряд уже затвердив зображення торгової марки для товарів, вироблених в Україні. Логотип містить стилізований штрих-код та напис “Зроблено в Україні”.
Торгову марку зможе безкоштовно використовувати бізнес, громадські організації та держустанови, йдеться у постанові уряду, затвердженій 23 лютого. Державний бренд допоможе виділити товари, вироблені в Україні серед інших подібних товарів у обігу, а також популяризувати товари українського виробництва та стимулювати внутрішній попит на них, вважають у Кабміні.