Уряд прийняв рішення по виплатам переселенцям

В Україні допомогу на проживання з 1 березня 2024-го автоматично впродовж шести місяців отримуватимуть переселенці, які не мають можливості працювати, доглядають дітей або важко хворих чи осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи. Велика частина переселенців залишились без допомоги.

8390_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

Про це йдеться в заяві Мінсоцу. В Україні статус вимушеного переселенця мають 4,9 млн осіб (з урахуванням тих, хто отримав цей статус ще під час війни 10 років тому, а також тих, хто перемістився після початку повномасштабного вторгнення).

В Україні статус вимушеного переселенця мають 4,9 млн осіб (з урахуванням тих, хто отримав цей статус ще під час війни 10 років тому, а також тих, хто перемістився після початку повномасштабного вторгнення). 22 березня уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову і уточнив перелік тих ВПО, які матимуть право на отримання виплат протягом ще 6-ти місяців.

Зокрема, щоб уникнути різночитань, постанова чітко передбачає, що, крім інших, мають право на продовження допомоги ще на 6 місяців також такі категорії людей,:

особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);
діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї менше 9 444 грн:
особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
Особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі
студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
особи з інвалідністю ІІІ групи;
сім’ї пенсіонерів.
Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років. Також продовжено період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО до 30 квітня 2024 р. При цьому навіть ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.

Якщо ви підпадаєте під зазначені критерії і подасте заяву вже у травні, то допомога буде призначена з місяця звернення, тобто також з травня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *