Українці незадоволені правилами продажу доларів

В Україні в обмінниках видають банкноти долара поганої якості. Українці масово скаржаться на якість купюр, проте банки за чинними правилами зобов’язані приймати такі банкноти, а потім продають їх клієнтам.

7916_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

“Всі банкноти без ознак підробки або значного пошкодження придатні для операцій як купівлі, так і продажу, без обмежень за роком випуску банкнот іноземної валюти та їхнього номіналу”, – пояснюють у ПриватБанку. Справді в ухвалі НБУ йдеться, що обміну підлягають купюри будь-якого номіналу та року емісії, якщо вони не мають значного пошкодження.

У вас повинні прийняти купюру (а також вам можуть її видати), якщо:

вона має локальні потертості (часткова втрата фарби на зображеннях) та/або втрату папером жорсткості;
є відбитки штампів/печаток, написи, включаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких не перевищує 200 кв. мм;
є плями, загальна кількість яких не перевищує трьох штук діаметром до 5 мм;
присутні надриви або надрізи, загальна кількість яких не перевищує трьох штук завдовжки до 3 мм;
в ній отвори та проколи, загальна кількість яких не перевищує чотирьох штук діаметром не більше 1 мм кожен.
Всі ці банкноти можна отримати у касі банку. Якщо не згодні, можна відмовитись від обміну, але вибирати, які купюри ви хочете купити, банки не дозволяють.

Деякі банкноти можна обміняти лише з доплатою (це послуга інкасо). Йдеться про розірвані на частини примірники, ті, на яких видалені цифрові або текстові позначення номіналу, зображення портрета, оптично-змінні елементи захисту, захисні стрічки. Також з доплатою банки приймуть такі купюри:

зі зміненим початковим кольором паперу та/або зображень;
з локальними забрудненнями (плямами), включаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких перевищує половину площі банкноти;
із загальними забрудненнями, включаючи папери, що викликають люмінесценцію, в ультрафіолетових променях;
обпалені, пропалені, старі (пошкоджені внаслідок тривалої дії вологи, різних рідин, хімікатів або з ознаками гниття);
із явними друкарськими недоліками.
Послугу інкасо надають не всі банки, також пропонують різну комісію. Наприклад, у ПриватБанку OBOZ.UA сказали, що ухвалять комісію у розмірі 10% від суми. “Плати за перевірку банкноти у касі банку немає, за інкасо є комісія 10% від суми у гривні в еквіваленті за курсом НБУ”, – пояснили у банку. Тобто із 1000 доларів банку доведеться віддати у вигляді комісії близько 100 доларів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *