Що чекає на долар до кінця тижня

До кінця цього робочого тижня (5 січня) українські обмінники можуть відчутно змінити курс долара. При чому, неоднорідно: знизити в купівлі та підвищити в продажу. Подібні зміни очікуються й у банках.

7916_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив, очікується, що:

в обмінниках курс американської валюти перебуватиме в межах від 37,9 до 39,55 грн. Увечері ж 2 січня вони купують валюту в середньому по 38,8 грн, а продають по 39,2 грн;
у банках готівковий долар коштуватиме від 37,7 до 39,6 грн. Середній курс увечері 2 грудня: 38,25/39 грн (купівля/продаж).

Спред же (різниця між найкращими цінами заявок на продаж та купівлю в один і той же момент часу) у банках та обмінниках перебуватиме в межах від 20-25 копійок до 1 гривні. Конкретний його розмір, зазначається, залежатиме від:

рівня оцінки курсових ризиків;
індивідуальних завдань пунктів обміну валюти.
“Насамперед, від рівня курсової “собівартості” купленої ними валюти. А також платоспроможного попиту з боку клієнтів у даному регіоні”, – розповів Козирев.

При цьому він наголосив: власники обмінників – насамперед, оптових – не задируватимуть цінники для постійних клієнтів. Причина – страх втратити їх у майбутньому.

“В умовах жорсткої конкуренції між обмінниками втрата постійних клієнтів через занадто завищений курс є набагато небезпечнішою, ніж продаж одноразово валюти за максимально можливим курсом. На фоні “розігріву” готівкового курсу долара наприкінці 2023 року для фінансистів зараз важливим є поєднання максимального обсягу отримуваних доходів від купівлі/продажу валюти у форматі роботи “з обороту” та кількості постійних платоспроможних клієнтів”, – пояснив аналітик.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *