Яким буде долар до кінця 2024-го: аналітики дали прогноз

Експерти переглянули прогноз у зв’язку зі зміною підходів Нацбанком до управління валютним курсом.

0436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

У 2024 році гривня продовжить контрольовано слабшати по відношенню до долара США, а офіційний курс сягне 42 грн/дол. до кінця року. Аналітики переглянули прогноз з очікуваних раніше 39 грн/дол. у зв’язку зі зміною підходів Нацбанком до управління валютним курсом на початку 2024-го. Про це йдеться у звіті Dragon Capital.

В інвестиційній компанії зазначили, що в перші місяці після переходу до керованої гнучкості у жовтні 2023 року НБУ дозволяв майже непомітні коливання курсу гривні, а на початку 2024 року він змінив тактику, дозволяючи гривні помітно слабшати в періоди збільшення дефіциту іноземної валюти на міжбанку, але стримуючи укріплення курсу в періоди зменшення дефіциту.

“Ми очікуємо, що НБУ буде зважено підходити до визначення подальшої динаміки курсу гривні, адже в умовах війни настрої населення залишаються вразливими, а визначити рівноважний рівень курсу стандартними методами навряд чи можливо, зважаючи на специфіку структури платіжного балансу, обумовлену війною”, – зазначили у Dragon Capital.

В інвесткомпанії не виключають, що НБУ буде змінювати підходи до управління курсом, відповідно до власної оцінки балансу ризиків для фінансової стабільності. При цьому рекордний рівень міжнародних резервів дозволить і в подальшому утримувати ситуацію на валютному ринку під контролем та уникнути неконтрольованої девальвації за умови, що внутрішня економічна політика буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності, а міжнародні партнери продовжать надавати необхідну фінансову підтримку.

Водночас прогноз економічного зростання реального ВВП у 2024 році на рівні 4,0% р/р. За словами аналітиків, відновлення експорту морськими портами та розвиток ВПК будуть основними драйверами економічного зростання і в цьому році.

Фінансова підтримка від партнерів цього року очікується на рівні $37 млрд, і цих коштів буде достатньо, щоб втримати резерви НБУ близько поточних рекордних рівнів $43 млрд та профінансувати дефіцит бюджету без емісійного фінансування.

Курс валют в Україні
Станом на 28 травня готівковий курс долара до гривні в банках України зріс до 40,65 грн за долар в середньому. Національний банк України встановив на вівторок, 28 травня, офіційний курс долара до гривні на рівні 40,30 грн/дол., що стало черговим рекордом.

Курс долара в Україні в червні варто очікувати в межах близько 39,5 – 40 грн/дол., прогнозує економіст Данило Монін. Такий курс можливий з огляду на низьку інфляцію, кращий експорт, ніж прогнозувалося, і плановий прихід зовнішньої допомоги, вважає експерт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *