Як США думають відібрати мільярди у Кремля для України

США зможуть конфіскувати до $5 млрд заморожених коштів РФ, аби направити їх на відновлення України після війни, а також фінансову та гуманітарну підтримку українців. Це стало можливим після того, як Палата представників США ухвалила відповідний законопроєкт. Але це не означає, що гроші нам передадуть у найближчому майбутньому, оскільки документ передбачає їх перенаправлення лише після закінчення війни.

8542_567.jpg (64.32 Kb)

Голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа пояснила, що з $300 млрд російських суверенних активів (тобто тих, що належать саме підконтрольним Кремлю структурам) США заблокували $4-5 млрд. Втім їхнє призначення можна змінити в рамках міжнародного права, повідомили у партії “Слуга народу”.

“Конгресмени дають нам офіційну статистику: з $300 млрд заморожених суверенних активів РФ під юрисдикцією США знаходяться всього від $4 до $5 млрд. Під суверенними активами слід розуміти активи Центробанку та Мінфіну РФ, а також будь-якої установи, яка належить російській державі в широкому сенсі. В законопроєкті говориться, що “зміна призначення” російських суверенних активів повністю відповідає американському та міжнародному праву”, – каже Роксолана Підласа.

Вона зазначила, що російські гроші не можуть бути розблоковані до закінчення війни в Україні і компенсації збитків, які було завдано через повномасштабне вторгнення РФ. Замість цього президент США має створити Фонд підтримки України, на який зараховуватимуться усі конфісковані російські активи та прибутки від них. А розподілятиме гроші Державний департамент в консультаціях з USAID на підтримку України.

Ці кошти зможуть спрямувати до міжнародного компенсаційного механізму, підтримувати реконструкцію, відбудову та відновлення в Україні, а також надавати економічну та гуманітарну підтримку народу України.

“Строків, коли Україна зможе отримати кошти, в законопроєкті немає та і не має бути, оскільки він тільки надає дозвіл президенту США здійснювати певні дії. Загалом це дуже хороший крок, особливо в контексті, що Єврокомісія продовжує протискати пропозицію використання тільки відсотків від активів, які заморожені в Euroclear”, – підсумувала Підласа.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *