ДПС прокоментувала знімання коштів з рахунків боржників

З банківських рахунків українців можуть списати кошти за наявності податкових заборгованостей. Кошти можуть бути списані за рішенням суду або навіть без його втручання, якщо громадянин не сплачує податки протягом 90 днів.

7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це повідомили в Державній податковій службі України (ДПС), відповідаючи на запитання, чи можуть банки списати кошти з рахунків платників податків, якщо вони мають податковий борг, на підставі платіжної інструкції на примусове списання коштів.

Згідно з поясненням, першочергово списання коштів можливе лише за рішенням суду. Ця процедура охоплює не лише банківські рахунки, а й електронні гаманці та навіть облікові записи у системі електронного адміністрування ПДВ. Після судового рішення справа передається державній виконавчій службі для виконання.

Але є й винятки. Без втручання суду можливе списання коштів, якщо громадянин протягом 90 днів не виконує свої податкові зобов’язання. У цьому випадку ДПС має право розпочати відповідну процедуру. Однак існують обставини, коли такі заходи не можуть бути застосовані, наприклад, коли заборгованість перед державою не перевищує податкового боргу.

Податкова служба відзначила, що ця схема списання коштів є не просто попередженням, а реальною вимогою до негайного вирішення проблеми. Тому в разі ухвалення рішення про стягнення потрібно діяти швидко та оперативно. Для уникнення подібних проблем, у ДПС рекомендують регулярно перевіряти свої податкові зобов’язання та дотримуватись строків їх виконання.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *