Чому в НБУ вирішили перейменувати “копійки” на “шаги”

В Україні “шаги”, які мають скасувати копійки, введуть вже наступного року. В листі голови НБУ Андрій Пишного до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука йдеться про те, що перші 20 мільйонів “шагів” можуть випустити вже напочатку 2025-го.

2981_ukrainstki-moneti.jpg (42.75 Kb)

“Національний банк планує у 2025 році відкарбувати 20 мільйонів монет. І лише від нас з вами зараз залежить, чи будуть це радянські копійки, чи наші українські шаги!” – йдеться в листі Пишного, який опублікував голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Даниил Гетманцев.

Чому в НБУ вирішили перейменувати “копійки”

При цьому голова НБУ наголосив: ідея перейменування монет не нова. Вона “просто чекала свого часу” – адже факто того, що на третій рік повномасштабної війни в українському грошовому обігу “залишається те, що поєднує нас із колоніальним минулим”, є нонсенсом.

“Копійка зараз лишається виключно “на болотах” (в Росії. – Ред.), в Білорусі, Придністров’ї і у нас. Тож ми вирішили відродити назву української монети “шаг”, щоб відновити справедливість для української грошової системи та очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським”, – пояснив Пишний.

Скільки копійок буде за 1 крок

Раніше ж у самому регуляторі зазначили: співвідношення між “копійкою” та “шагом” дорівнюватиме 1:1. Тобто, переоцінки монет не відбудеться.

При цьому підкреслюється: в майбутньому Національний банк має намір розробити дизайн та визначати порядок введення в обіг “шагів”. А також порядок і строки вилучення з обігу “копійок”.

Обмін копійок на кроки не проводитимуть

Разом з тим, в Нацбанку зазначили, що не планують спеціально, через зміну назви, вилучати з грошового обігу монети, номіновані в копійках, та обмінювати їх на шаги. Відповідно:

монети “копійка” та “шаг” перебуватимуть в обігу паралельно;
“громадянам не потрібно буде вживати додаткових заходів для обміну копійок на шаги”.
“Це дасть можливість уникнути додаткових витрат, пов’язаних з утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни. Поступове введення в обіг монет, номінованих у шагах, у межах планового випуску не вплине на інфляцію, оскільки не передбачається збільшення обсягів готівкових грошей в економіці”, – розповіли в Нацбанку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *