Доходи від активів рф на зброю Україні: дві країни проти

Австрія на саміті Європейського Союзу (ЄС) 21-22 березня виступає проти ідеї направити доходи від заморожених активів Росії на закупівлю зброї для України. Це ставить під сумнів затвердження відповідного механізму, бо для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. Проти ще одна країна – Угорщина.

2689_684702.jpg (27.9 Kb)

Критична позиція Австрії пов’язана не з використанням доходів від активів РФ як таких, а з їх направленням на військові потреби України. Про це заявив журналістам канцлер Австрії Карл Негаммер, повідомляє Digi24.

На думку Негаммера, доходи від заморожених російських активів мають бути використані для відновлення України, а не для озброєння країни. Водночас верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель вже офіційно запропонував, щоб 90% доходів було використано саме для купівлі зброї для України.

“Для нас як для нейтральної держави, має бути гарантовано, що гроші не будуть витрачені на зброю та боєприпаси. Початкова дискусія полягала в тому, що ми маємо інвестувати у відновлення України. Це здається мені розумною пропозицією”, – сказав Негаммер.

Як повідомляють джерела DW, Австрія – не єдина країна, яка має намір блокувати рішення ЄС про російські активи. Зазначається, що Угорщина наполягає: гроші мають піти “на що завгодно, та не на зброю для України”.

Пропозицію Єврокомісії передати 90% доходів від активів РФ на зброю для України підтримує більшість країн ЄС. Однак навіть одного голосу буде достатньо, щоб зупинити процес.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *