Частина українців отримає доплату до пенсії від ООН

Пенсіонери, які проживають на територіях активних бойових дій, можуть отримати допомогу від Організації Об’єднаних Націй (ООН). Право на таку допомогу мають особи, які не отримували додаткових виплат від міжнародних організацій та пенсія яких становить менше 3 250 гривень. По виплату не потрібно звертатися спеціально – її нараховують автоматично.

3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це повідомляє сайт Пенсійного фонду України (ПФУ). Виплата допомоги здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 28 липня 2023 року про запровадження в Україні програми ООН щодо надання додаткової грошової допомоги для пенсіонерів, які проживають на територіях активних чи можливих бойових дій.

Ця програма розрахована на пенсіонерів, які проживають на територіях, які зазнали активних бойових дій або тимчасово окуповані Російською Федерацією. Перелік одержувачів грошової допомоги формується з урахуванням даних Пенсійного фонду України, а самі виплати здійснюються без необхідності звернення до відповідних установ.

Щодо прав на допомогу важливо зазначити, що їх мають лише ті пенсіонери, чия пенсія менша за 3250 гривень і які не отримували жодних додаткових виплат із міжнародних джерел починаючи з березня 2023 року. Крім того, вони повинні проживати на територіях, що страждають від бойових дій, згідно з офіційним списком. Ще одна вимога – не бути одержувачем додаткової допомоги від урядових організацій згідно з постановою Кабінету міністрів України від 20 березня 2022 року.

Станом на березень-2024 території, на яких надається ця допомога, включають райони Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. Виплати здійснюються на банківські рахунки або через відділення АТ “Укрпошта” залежно від способу отримання пенсії.

Додаткова грошова допомога для пенсіонерів на територіях активних бойових дій, надана з ініціативи ООН, є ініціативою щодо покращення життя найуразливіших верств населення. Вона допомагає забезпечити соціальний захист та фінансову стабільність людей, які опинилися у складних умовах через воєнні дії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *