1,5 млрд євро. Єврокомісія перерахувала Україні останній транш пакету макрофінансової допомоги

Read in English

Єврокомісія перерахувала Україні останній транш на 1,5 млрд євро з пакету макрофінансової допомоги. Загалом країна отримала від ЄС у 2023 році 18 млрд євро у вигляді довгострокових пільгових кредитів.

Україна отримала черговий транш макрофінансу від ЄС

Єврокомісія перерахувала Україні 1,5 млрд євро з пакету макрофінансової допомоги.

Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Х (Twitter).

Today we disburse the last €1.5 billion of our €18 billion 2023 support package to Ukraine.

We must find an agreement to keep providing Ukraine with the support it needs to recover, rebuild and reform.

We stand by the side of our neighbour, friend and aspiring member. pic.twitter.com/hMXKIGJ2aR

— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) December 21, 2023

Голова Єврокомісії наголосила на необхідності досягти угоди, щоб і надалі надавати Україні підтримку, необхідну їй для відновлення та реформ.

Ми стоїмо на боці нашого сусіда, друга та майбутнього члена, – додала вона.

Допомога Україні від ЄС

Раніше Єврокомісія запропонувала виділити Україні 50 млрд євро на 2024-2027 роки. Лідери країн ЄС розглядали цю ініціативу під час саміту 14 грудня. Однак Угорщина наклала вето на рішення, решта 26 країн його підтримали.

Питання про допомогу Україні буде розглядатися на окремому саміті ЄС на початку лютого. Одним з варіантів є двосторонні угоди України з членами ЄС на відповідні суми.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сьогодні заявив, що його позиція не змінилася. Уряд Угорщини продовжує виступати проти спільної допомоги ЄС через бюджет блоку. Будь-яка допомога Україні має надаватися на більш короткий термін, ніж нинішня пропозиція, сказав Орбан, додавши, що це питання слід розглядати окремо від суперечок щодо фінансування Угорщини ЄС.

Станом на 20 грудня з початку 2023 року Україна вже отримала 39 млрд дол зовнішнього фінансування. До кінця поточного року допомога донорів сягне близько 42,3 млрд дол.

Водночас потреба у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік зменшена на з 41 млрд дол до 37,3 млрд дол завдяки заходам із максимізації доходів держбюджету, активізації внутрішнього ринку запозичень та інших заходів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *