Нацбанк України обмежить фізособам кількість P2P-операцій – ForkLog UA
НБУ введе обмеження на вихідні перекази фізосіб із картки на картку для боротьби з тіньовими схемами. Про це повідомляє Forbes із посиланням на заяву заступника голови регулятора Дмитра Олійника.
На поточний момент обговорюється ліміт — 30 вихідних переказів на місяць на загальну суму не більше 100 000 гривень. Фінальний варіант НБУ ухвалить протягом місяця.
Обмеження торкнуться тільки Р2Р-переказів і не торкнуться вхідних платежів та інших операцій, зокрема не завадять волонтерським зборам.
За словами Олійника, регулятор занепокоєний широким розповсюдженням тіньових фінансових операцій із «дропами» і «грошовими мулами». Обмеження НБУ мають ускладнити роботу таких шахраїв.
При цьому в НБУ впевнені, що на 95-98% клієнтів банків це не вплине, оскільки ті переказують значно менший обсяг коштів протягом місяця.
Нагадаємо, з 16 березня 2022 року ПриватБанк тимчасово заборонив своїм клієнтам заводити гривні на криптовалютні біржі, що, втім, не зачепило ринок українських торгових платформ. Обмеження пов’язане з рішенням Нацбанку і діє на період воєнного стану.
Крім того, НБУ з метою зменшення відтоку капіталу з країни з кінця квітня того ж року обмежив операції з купівлі криптовалюти на суму до 100 000 гривень на одну особу на місяць.
У березні 2023 року іноземні криптовалютні біржі повідомили про тимчасове припинення операцій через гривневі банківські картки у зв’язку з посиленою боротьбою з нелегальним гемблінгом.
UPD: Ми звернулись до Вадима Груші, CEO Trustee Plus, за коментарем стосовно нових обмежень. Ділимося з вами позицією Вадима:
Якщо таке рішення буде прийнято – це буде прямим порушенням прав і свобод людини, забезпечення яких є головним обовʼязком держави, що записаний у ст.3 Конституції України.
Коли є прозорі, чіткі та єдині правила для всіх, кожен гравець ринку в першу чергу зацікавлений в їх дотриманні іншими учасниками та навпаки. Якщо цього не відбувається – це проблема з “правилами”, а не з людьми, які до цього взагалі відношення не мають.
Особисто ніколи не грав в казино і не знаю жодного товариша, який би грав.
Якщо є проблеми з гральним бізнесом, то їх потрібно вирішувати з гравцями цього ринку, а не обмежувати свободи всім громадянам.
Зрозуміти в чому проблеми можна дуже легко: просто запитати в учасників ринку фідбек, а потім спільно виправити проблеми.
Безсумнівно, що ситуація з війною ставить фінансову систему в скрутне становище, але не зрозуміло чому НБУ бере на себе відповідальність вирішувати проблеми з ринком грального бізнесу, коли є багато інших органів з необхідними повноваженнями.
Сучасна держава – це партнер для бізнесу, а не кат та єдина інстанція “істини”, бо тільки партнерськими відносинами можна зрощувати кредит довіри. Але реальність така, що партнерський діалог бізнесу та держави – це скоріше фантастика, ніж реальність.
Свобода – це один з головних ідейних принципів Біткоїна та блокчейн середовища. Власне, причина, чому людство все більше застосовує ці технології – це абсолютно інша система координат, де право на свободу закладено в корінь, а правила абсолютно прозорі та єдині.
Транзакції за замовчуванням цензуростійкі, а виконання смарт-контрактів відбувається автоматично та абсолютно без людського фактору. Ризики недобросовісних чиновників, судів та інших третіх осіб відсутні. Крипта та блокчейн – це інфраструктура майбутнього людства.