Що буде з курсом гривні у другому півріччі: банкір дав прогноз
З січня по травень включно гривня втратила понад 7% своєї вартості, натомість у червні девальвація була майже нульовою.
У другому півріччі загальна економічна ситуація не вибиватиметься за межі макроекономічних прогнозів, а ризики обвалу національної валюти будуть мінімальними. Таку думку висловив голова правління “Глобус Банку” Сергій Мамедов, йдеться у переданому УНІАН коментарі.
На його погляд, червневе схвалення кредиту від країн G7 на $50 млрд, який гаситиметься коштом заморожених активів країни-агресора, – це потужна фінансова “ін’єкція” для України на 2025 рік. Він нагадав, що наступного року прогнозований обсяг макрофінансової підтримки порівняно з 2024 роком має скоротитися в 1,5 раза – до $25 млрд на рік.
“Така потужна підтримка має зняти зайві острахи щодо стабільності української економіки та долі національної валюти. Принаймні станом на зараз Україна має потужний захист, що дасть змогу планомірно розвивати економіку без побоювань”, – вважає банкір.
За словами експерта, у другому півріччі економічна кон’юнктура буде цілком очікуваною та, швидше за все, збігатиметься з бюджетними прогнозами:
за підсумками року інфляція в країні не перевищить 8,2% (із січня по травень включно інфляція склала 2%);
зростання ВВП пригальмується до 3% за рік;
девальвація гривні очікується на рівні близько 8-9%.
Мамедов зазначив, що у квітні-травні спостерігалося прискорення девальвації, яка за 2 місяці сумарно склала до 4%. З січня по травень включно гривня втратила понад 7% своєї вартості – з 38 грн/$ до 40,53 грн/$. Натомість у червні, як і передбачалося, девальвація була майже нульовою: станом на 1 липня офіційний курс долара трохи знизився – на 0,08 грн і склав 40,45 грн.
“Крім того, після зростання тарифів на електроенергію та через очікуване збільшення акцизів на пальне інфляція в країні стане більш помітною, ніж це було в перші 5 місяців. Однак, за розрахунками Нацбанку, у другому півріччі інфляція перебуватиме в діапазоні 5-6%, що аж ніяк не суперечить попереднім прогнозам регулятора”, – зауважив фахівець.