Чим обумовлено зниження готівкого курсу гривні та як він мінятиметься надалі: прогноз Михайла Крапивка
В середу, 23 серпня, згідно з курсом НБУ долар США дорівнював 36,57 гривень. Цей курс є незмінним з 21 липня. Проте в пунктах обміну валют в середньому долар продають за 38,60 гривні, а купують – за курсом 38,28 гривні. Інформатор попросив аудитора Михайла Крапивка пояснити, що відбувається на валютному ринку.
“Зміна готівкого курсу гривні в Україні пов’язана з початком бізнес-еміграції та виводу капіталу з України”, сказав Михайло Крапивко.
На його думку цьому сприяють наступні фактори:
- Заяви влади про те, що війна буде тривалою
- Заяви про те, що щомісячна мобілізація має бути понад 10 тисяч осіб
- Повернення “податків мирного часу”
- Проблеми з блокуванням податкових накладних та розрахунків коригувань.
“В таких умовах бізнес продає активи, виїжджає з країни та виводить капітал для того, щоб розпочати бізнес за кордоном”, – каже Михайло Крапивко.
Повернення податків мирного часу
30 червня 2023 року попри різку критику Верховна Рада прийняла податковий законопроєкт № 8401, поданий кабінетом Міністрів 31 січня 2023 року. Він передбачає скасування 2% єдиного податку та частково скасовує чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг. З 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. 26 липня Володимир Зеленський підписав цей закон.
Як раніше повідомляв Інформатор, послаблення курсу гривні Михайло Крапивко прогнозував ще 1 серпня.