Договір оренди – все, що вам потрібно знати

В Україні випадки шахрайства з орендою є досить поширеними. Як правило, квартири чи будинки здаються в оренду без відома фактичного власника, перебувають у власності різних осіб або знаходяться в іпотеці. Тим не менш, захиститися від нечесних орендодавців можна, оформивши відповідний договір.

7739_383594695.jpg (51,94 Кб)

За словами експертів «Юридичного радника для ВПО», такий документ вигідний як орендарям, так і орендодавцям. Особливо зазначається, що в цьому договорі будуть чітко викладені умови оренди:

тривалість;
стан майна;
орендна плата;
процедура розірвання договору.
“Як зазначено у ст. 811 Цивільного кодексу України, договір найму житла має бути укладений у письмовій формі. Закон не передбачає обов'язкового нотаріального посвідчення договору найму житла, це може бути здійснено за бажанням сторін”, – йдеться у повідомленні.

Важливо зазначити, що якщо у нерухомості є кілька власників, кожен співвласник повинен особисто підписати договір або надати нотаріально завірену довіреність на управління спільним майном одному з них.

Крім того, якщо майно було придбано під час шлюбу, для здачі в оренду необхідна згода другого з подружжя.

Що має включати договір?

Імена та адреси обох сторін.
«Можна також вказати паспортні дані, але це не обов’язково», – уточнюють правознавці.

Опис орендованого майна.
Обов’язково вказується, чи йдеться про квартиру, кімнату, житловий будинок чи його частину тощо.

Дата підписання договору та термін його дії.
Також важливо визначити, як можна продовжити чи розірвати договір. Наприклад, договір буде автоматично продовжено, якщо жодна зі сторін не висловить бажання розірвати його за місяць до закінчення терміну дії або будь-яким іншим узгодженим способом.

Розмір і порядок оплати.
Важливо детально визначити, як будуть здійснюватися платежі, зокрема, на банківський рахунок чи готівкою.

“При безготівкових розрахунках зберігайте виписки або квитанції. Якщо використовується готівка, оформіть додаток до договору або квитанцію про прийом-передачу довільної форми”, – рекомендують експерти.

Обов'язки по оплаті комунальних послуг.
Слід чітко вказати, хто несе відповідальність за ці виплати та відповідні часові рамки.

Застава та її повернення.
«Гарантійний депозит — це сума, яку ви сплачуєте орендодавцеві разом з орендною платою за перший місяць. Він діє як гарантія для орендодавця щодо стану квартири та майна в ньому. Наприклад, якщо меблі чи техніка пошкоджені, витрати на ремонт будуть вираховані з цього депозиту під час вашого від’їзду. Будь-які неоплачені комунальні рахунки або орендна плата також будуть вираховані», — пояснюють юристи.

Акт прийому-передачі.
У ньому має бути детально описаний стан квартири, детально вказано, які предмети присутні та їх стан.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *