Фінансова компанія «Нової пошти» NovaPay розширюється в Україні та готується до виходу на іноземні ринки. Для цього потрібні гроші й оновлення продукту. Що компанія робить, аби через пів року стати європейським фінтехом, та чи має вона шанси на успіх?
Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.
Дякуємо за підписку Підписатися
«Це епохальна подія, що змінить ландшафт ринку», – каже СЕО NovaPay Андрій Кривошапко про нещодавнє рішення НБУ надати розширені платіжні ліцензії небанкам, зокрема і фінкомпанії «Нової пошти» (НП).
Компанія стала першою українською небанківською установою, що має право відкривати рахунки, випускати кредитні та платіжні картки, а також надавати послуги еквайрингу та грошових переказів бізнесу. Вже у вересні NovaPay, що розпочинала 11 років тому як допоміжний сервіс для обробки платежів клієнтів НП, планує запустити власний мобільний додаток.
Амбіція компанії – мільйон клієнтів в Україні вже до кінця 2023-го та навіть експансія: вихід у кожну країну, де присутня «Нова пошта». Це не перший приклад, коли великий український бізнес з нефінансових індустрій намагається досягти успіху й у фінтех-царині.
Та чи зможе NovaPay конкурувати з більш досвідченими гравцями?
Кредитки – так, депозити – ні. Що пропонуватиме фінтех від NovaPay
У липні NovaPay планує презентувати бета-версію мобільного додатку (зараз готова на 70%). Повноцінний запуск намічено на вересень. Саме додаток стане головною точкою входу для потенційних клієнтів.
Щоб стати користувачем, знадобиться «Дія.Підпис» та відеоверифікація, далі людина відкриває рахунок у відділенні і випускає віртуальну (а за потреби – пластикову) картку, описує процес онбордингу Кривошапко. Для операцій з готівкою клієнт може зайти у будь-яке з 9000 відділень «Нової пошти», каже він.
Які послуги будуть у NovaPay? Вже звичні платіжні транзакції та привʼязані до сервісу «Нової пошти» посилки у кредит, а також принципово нові речі: відкриття рахунків, кредитні картки, бонуси, кешбеки та навіть торгівля облігаціями. Депозитів у NovaPay, як небанківської фінустанови, не буде. B2B сторона бізнесу – еквайринг (обробка платежів) для підприємців.