У Telegram з'явилася свіжа схема шахрайства

В Україні помітно зросла діяльність шахраїв, які намагаються ошукати фізичних осіб через додатки для обміну повідомленнями. З’явилися повідомлення про сумнівні повідомлення, зокрема в Signal і Telegram. Основна тактика викрадення облікових записів і фінансового вимагання включає повідомлення, які виглядають як від служб підтримки, і шахрайські відео «від знайомих».

8540_blogery.jpg (47,3 Кб)

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО. Зокрема, аналітики помітили, що останніми днями на Signal поширювалися оманливі повідомлення від імені служби технічної підтримки месенджера.

Ці повідомлення стверджують, що був несанкціонований доступ до пристрою. Шахраї вимагають «перевірки», щоб нібито запобігти витоку даних.

“По суті, це схема нелегітимного отримання доступу до облікового запису або пристрою. Signal не надсилає такі сповіщення в чаті. Утримайтеся від натискання будь-яких посилань або відповідей на подальші запити. Якщо ви зіткнулися з таким повідомленням, заблокуйте користувача та повідомте про нього”, – рекомендують експерти.

Крім того, в Telegram з’являються шахраї, які напряму намагаються виманити гроші в українців. Вони компрометують облікові записи та згодом створюють оманливі відео, використовуючи зображення жертви, у яких вони нібито вимагають кошти.

«Ці «відео» потім розповсюджуються серед друзів або членів сім’ї власника облікового запису. Якщо ви отримуєте подібне відео, зв’яжіться з цією особою по телефону або через іншу програму обміну повідомленнями. Перевірте, чи справді вона надіслала це повідомлення», — йдеться в повідомленні.

Крім того, у Telegram знову з’явилося давнє шахрайство, пов’язане з повідомленнями, які просять користувачів взяти участь у голосуванні, наприклад, за дитячий танцювальний або мистецький конкурс.

«Повідомлення містить посилання, яке нібито спрямовує вас на сторінку голосування. Насправді це фішингове посилання. Натискання на нього може призвести до викрадення особистої інформації, включаючи імена користувачів, паролі та доступ до банківських послуг. Ви ніколи не повинні переходити за такими посиланнями з невідомих облікових записів. Якщо подібне повідомлення приходить від когось, кого ви знаєте, зв’яжіться з ним через іншу службу обміну повідомленнями», — попереджають експерти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *