У травні українців очікує суттєва зміна курсу долара

Вже найближчими днями українські обмінники можуть відчутно змінити курс готівкового долара. Причому нерівномірно: підвищити в купівлі та знизити у продажу. За очікуваннями експертного середовища, щонайменш, до 3 травня вартість американської валюти перебуватиме в них в межах від 39 до 40 грн. Увечері ж 30 квітня вони визначили його на середньому рівні 39,44/39,87 грн (купівля/продаж).

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про очікування розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: така ж ситуація буде і в банках.

Там, за прогнозом аналітика, до 3 травня курс долара в них перебуватиме в межах від 39,1 до 40,2 грн. Увечері ж 30 квітня вони визначили його на середньому рівні:

39,45 в купівлі;
39,9 грн в продажу.

При цьому, наголосив Козирев, у більшості обмінників та банків спред (різниця між курсами продажу та купівлі) буде в межах від 20-25 копійок. Однак “найбільш агресивні обмінники в районах із невеликою конкуренцією продовжать виставляти спред і до 1 грн”.

“Як і минулого тижня, ситуація наприкінці квітня-початку травня на валютному ринку залишиться складною. Але повністю контрольованою Нацбанком”, – зазначив аналітик.

За його словами, проти гривні зараз грає низка факторів. Зокрема, “зберігаються проблеми з блокуванням українського агроекспорту частиною наших сусідів”.

Втім, інші фактори – серед яких міжнародна допомога та надходження до бюджету податків та зборів – дозволять “не запускати емісійний варіант покриття дефіциту бюджету, як це передбачено у Меморандумі з МВФ”.

Що буде з доларом у травні

Водночас, начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий розповів, що у травні в українських банках та обмінниках очікується суттєва зміна курсу готівкового долара. Причому здебільшого це зачепить курс в продажу.

За прогнозом банківського сектора, у травні вартість американської валюти на готівковому ринку становитиме 39-41 грн. Водно час, щоденні курсові зміни очікуються на рівні:

30-50 коп. у банках;
до 50 коп. – в обмінниках.
При цьому різниця між курсами купівлі та продажу у банках прогнозується в 50-60 коп. В обмінниках – від 60 коп. до 1 грн.

“Можемо прогнозувати, що у травні загальна ситуація на валютному ринку залежатиме насамперед від активності та ефективності дій регулятора, який встановлює правила для всього ринку. Водночас ймовірність якихось надзвичайних ситуацій на ринку залишатиметься низькою”, – констатував Лєсовий.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *