У квітні долар здивує українців

У квітні банківський сектор очікує помітної зміни курсу готівкового долара. Причому неоднорідної: здешевлення у купівлі та здорожчання в продажу. За прогнозом, вартість валюти перебуватиме в межах 39-40 грн. Увечері ж 28 березня банки виставили курс на середньому рівні 39,05/39,5 грн (купівля/продаж). Обмінники – 39,09/39,46 грн.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про майбутні зміни розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. За його словами, щоденні курсові зміни становитимуть:

до 30-50 коп. у банках;
до 50 коп. – в обмінниках.

“Очікується, що різниця між курсами купівлі та продажу буде на рівні березня. А це до 50–60 коп. у банках, до 0,6-1 грн в обмінних пунктах”, – йдеться у повідомленні.

Якою буде ситуація на ринку

Загалом же, зазначив Лєсовий, у квітні на валютному ринку не варто очікувати якихось суттєвих змін. За його словами, ринок розвиватиметься:

“згідно з економічними та військовими умовами”;
під пильним наглядом НБУ.
“Будь-які валютні зміни не нестимуть якої загрози в глобальному сенсі. Щоденні курсові коливання стануть вже звичним виразником стану “мінливої стабільності”, – резюмував банкір.

Що буде з доларом до кінця 2024 року

Зі свого боку, Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings з головним офісом у Нью-Йорку очікує, що до кінця 2024 року в Україні курс долара зросте до 41,02 грн. Проте хвилюватися не варто – адже за прогнозом агентства, за базовим сценарієм розвитку подальших подій, уряд України та НБУ “збережуть свій адміністративний потенціал”. Причому навіть “перед лицем серйозних військових загроз”.

Крім того, наголошується, у середньостроковій перспективі економіка України зросте в середньому приблизно на 4-5%. Однак лише “за відсутності значної ескалації війни”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *