У G7 сперечаються щодо конфіскованих активів рф

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер у середу, 28 лютого, публічно оскаржив думку США від міністерки фінансів Джанет Єллен, що було б законно монетизувати близько $300 млрд заморожених російських активів. Нині тема виявляє глибокі розбіжності між країнами G7.

4535_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

Ле Мер, виступаючи після зустрічі фінансових чиновників G7, відкинув позицію США і сказав, що Франція переконана, що в міжнародному праві немає достатньої основи для продовження і потрібна подальша робота. Про це йдеться в матеріалі Reuters.

Він додав, що будь-які такі кроки повинні бути повністю підкріплені міжнародним правом і вимагати підтримки всіх членів G20 основних економік, включно з Росією, Китаєм та іншими країнами, які критикували Сполучені Штати. Чиновники G7 вже рік намагаються домовитися про те, що робити з російськими суверенними активами, знерухомленими після вторгнення РФ в Україну. Лідери G7 попросили про можливі рішення до червня.

Їхні дебати цього тижня в кулуарах зустрічі міністрів фінансів з основних світових економік G20 у Сан-Паулу показали, що все ще є досить велика відстань до ухвалення рішення.

“Це необов’язково конфронтація. Ми продовжуємо закулісні дискусії щодо спільної мети, яка полягає в пошуку заходів, які узгоджуються з міжнародним правом”, – сказав журналістам віцеміністр фінансів Японії з міжнародних справ Масато Канда після зустрічі міністрів G7.

Єллен заявила, що існує “сильний міжнародний юридичний, економічний та моральний аргумент” для отримання вартості з російських активів, або вилучаючи їх прямо, або використовуючи їх як заставу, і “теорія контрзаходів” виправдовує такі дії відповідно до міжнародного права. Вона посилалася на нагальну необхідність допомогти Україні після військових невдач у її дворічній битві проти Росії.

Ле Мер, коли в нього запитали конкретно про теорію контрзаходів, сказав, що не згоден. “Ми не вважаємо, що цієї правової основи достатньо. Ця правова основа повинна бути узгоджена не тільки європейськими країнами, не тільки країнами G7, але і всіма державами-членами світової спільноти, і я маю на увазі всіма державами-членами G20. Ми не повинні додавати жодного поділу між країнами G20”, – сказав він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *