У Bitwise спрогнозували зростання купівлі біткоїнів компаніями – ForkLog UA
Придбання компаніями першої криптовалюти на баланс за прикладом MicroStrategy є «мегатенденцією, яку не беруть до уваги», здатною «підняти весь ринок». Таку думку представив CIO Bitwise Метт Хоуган.
Згідно з його прогнозом, у найближчі 12-18 місяців «сотні» підприємств куплять біткоїни для додавання в резерви. Експерт виділив три причини, чому цей тренд недооцінений більшістю інвесторів.
Фактор MicroStrategy значний
Піонер корпоративної біткоїн-стратегії — невелика компанія, що посідає 220 місце у світі за капіталізацією. Однак у 2024 році MicroStrategy придбала ~257 000 BTC. Цей обсяг перевищує кількість видобутих за цей період монет.
При цьому фірма Майкла Сейлора заявила про плани залучити $42 млрд для подальших покупок цифрового золота. За поточними цінами цієї суми вистачить на всю емісію криптовалюти приблизно за 2,6 року.
На цьому тлі Хоуган вдався питанням, що станеться, якщо за цим прикладом візьметься гігант на кшталт Meta з ринковою вартістю, яка у 20 разів більша, ніж у MicroStrategy.
Тренд уже вийшов за рамки MicroStrategy
Постачальник аналітичного ПЗ для бізнесу перебуває в центрі уваги преси, але біткоїни на балансі утримують понад 70 публічних компаній, зазначив експерт.
Серед них як представники індустрії (на кшталт Coinbase і Marathon Digital), так і підприємства з інших галузей (Block, Tesla, Semlar Scientific, Mercado Libre та інші). Сукупно вони володіють 141 302 BTC.
Приватні компанії не зобов’язані розкривати дані про свої активи. Однак ті, хто це зробив (на кшталт SpaceX або Block.one), зберігають ще як мінімум 368 043 BTC.
«Це означає, що навіть сьогодні MicroStrategy займає менше ніж 50% корпоративного BTC-ринку. Підозрюю, що в кінцевому підсумку це буде лише мала його частина», — заявив Хоуган.
Кількість компаній, які купують біткоїни, зросте експоненціально
Експерт виділив два основні чинники, які перешкоджали інвестиціям корпорацій у криптовалюту:
- репутаційні ризики;
- правила бухгалтерської звітності, що негативно впливали на фінансові показники в разі переоцінки активів.
Після виборів у США цифрові активи «прийняті на найвищому рівні». Купівля біткоїна стала не просто звичайною справою, а навіть — популярною, вважає Хоуган.
Що стосується другого, більш важливого аспекту, то з грудня Рада зі стандартів фінансового обліку внесла зміни, які сприятливо позначаються на цифрових активах.
«Якщо 70 компаній додали біткоїн на баланси, коли його облік міг тільки знизити вартість, уявіть, скільки його придбають зараз. Двісті? П’ятсот? Тисяча?», — вдався питанням топменеджер.
Насамкінець Хоуган зазначив, що абсолютно не важливі причини, через які корпорації вирішують придбати криптовалюту. Інвесторам потрібно правильно оцінити цей попит і зрозуміти, що він означає для ринку.
Нагадаємо, 13 січня найбільший італійський банк Intesa Sanpaolo вперше купив 11 BTC, а кілька компаній нещодавно збільшили біткоїн-резерви або заявили про плани їх сформувати.