У 2024-му збільшено компенсацію за працевлаштування ВПО

В Україні в 2023 році уряд виплатив 181 млн грн компенсації роботодавцям, які працевлаштували понад 14 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Цьогоріч держава підвищує розмір компенсацій тим, хто братиме на роботу переселенців – з 1 січня її розмір збільшено до 7 100 грн на місяць, а з квітня – до 8 000 грн.

5263_670027.jpg (39.3 Kb)

Також збільшено тривалість виплати компенсації – з 2-х до 3-х місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю роботодавець зможе отримувати таку компенсацію 6 місяців. Про це розповіла заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

“Понад 8 тисяч роботодавців отримали від Уряду компенсацію у 2023 році за працевлаштування 14 400 українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни. Загалом підприємцям було перераховано 181 млн грн компенсації. Завдяки фінансовому стимулюванню роботодавців за цією програмою, ми допомагаємо ВПО швидше знайти роботу на новому місці, мати можливість забезпечувати себе й свою родину”, – зазначила Бережна.

Нагадаємо, в квітні 2022 року уряд запровадив програму стимулювання підприємців брати на роботу ВПО. Мета програми – пришвидшити адаптацію людей, що змушені були переїхати в більш безпечні регіони, та підвищити рівень зайнятості серед населення.

За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (станом на 1.01.2024 – 7100 грн) впродовж 3 місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю – впродовж 6 місяців.

Як отримати кошти?

Для цього роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації через Дію або в паперовій формі у центрі зайнятості разом з пакетом необхідних документів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *