Вже є приблизний план відновлення України

Ситуація на лінії фронту в Україні не дає уявлення про те, коли і як може закінчитися війна.

1014_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Однак дедалі більше компаній поступово збільшують свою інвестиційну присутність в Україні, готуючись розпочати процес відновлення. Як пише Bloomberg, за оцінками Європейського інвестиційного банку, на відновлення України може піти понад $1 трлн державного і приватного капіталу.

З поправкою на інфляцію, це більш ніж у п’ять разів більше, ніж фінансований США план Маршалла, який сприяв промисловому відродженню Європи після поразки Німеччини.

Як пише видання, вже є приблизний план, який дає уявлення про те, як відбуватиметься майбутнє відновлення.

Турецькі компанії відновлюють мости і дороги, постачаючи генератори енергії та мобільні лікарні. Зокрема, турецька Onur Group займається ремонтом підірваних мостів, наприклад, в Ірпені. Також спільно з південнокорейською компанією Samsung C&T Corp. компанія Onur Group будувала мобільні лікарні в Україні.

Зрештою компанія хоче відновити реконструкцію міжнародного аеропорту “Дніпро” і низку проєктів зі створення автомагістралей. Стамбульська компанія Dogus Construction відновлює три мости за підтримки Великої Британії й очікує, що в майбутньому на реконструкцію буде укладено контракти на суму “пару мільярдів доларів”.

Німецькі та австрійські компанії планують будівництво підприємств у сфері інфраструктури та оборони. Так, у лютому гігант Rheinmetall AG оголосив про плани створити в Україні підприємство з виробництва таких необхідних 155-мм артилерійських боєприпасів.

Австрійська компанія Waagner-Biro Bridge Systems, що виробляє модульні сталеві естакади, які з’єднують річки і долини, вже запустила виробництво на заводі на заході України.

JPMorgan Chase & Co. чекає на робочі групи для “передпроєктного планування”, а Данія наразі пожертвувала 120 млн євро ($130 млн) на відновлення суднобудівного вузла Миколаєва.

Виробник будівельних матеріалів Fixit з минулого року будує новий виробничий майданчик на заході України, а хімічна компанія Bayer AG оголосила про інвестиції у виробництво насіння.

Як пише Bloomberg, з огляду на те, звідки надходитимуть гроші, американські та європейські компанії, найімовірніше, отримають левову частку контрактів, коли вони надійдуть.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *