В Україні змінився розмір компенсаційних виплат роботодавцям

Українські роботодавці з 1 квітня почнуть отримувати збільшені компенсації за працевлаштування певних категорій людей. Наприклад, на оплату роботи працевлаштованих за направленням центрів зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) видаватимуть до 16 тис. грн.

7059_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

Про це повідомили у Кабінеті міністрів. Там зазначили: розмір компенсацій змінився через збільшення мінімальної зарплати до 8 тис. грн – також з 1 квітня.

“З 1 квітня 2024 року, відповідно до Закону “Про Державний бюджет України на 2024 рік”, мінімальна заробітна плата в Україні підвищиться до 8 тис. гривень. У зв’язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких узгоджений з мінімальною зарплатою. Зокрема, підвищення розміру мінімальної заробітної плати в Україні вплине на розмір компенсаційних виплат роботодавцям”, – йдеться у повідомленні.

Скільки держава компенсуватиме грошей роботодавцям

За новими “розцінками”, на оплату роботи працевлаштованих за направленням центрів зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) видаватимуть до 16 тис. грн. Тривалість такої компенсації становить 6 місяців. А для осіб які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні – 12 місяців, за кожен непарний місяць. Крім того:

До 8 тис. грн – компенсація роботодавцям за працевлаштування людей з інвалідністю, учасників бойових дій.
Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

До 4 тис. грн – компенсація за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних.
Тривалість компенсації – 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

До 8 тис. грн – компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
Тривалість компенсації – не більше 3 місяців. Для людей з інвалідністю – не більше 6 місяців.

До 4 тис. грн – допомога по частковому безробіттю у розрахунку на одного працівника або ФОПа.
Тривалість допомоги становить не більш 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців.

12 тис. грн в місяць – максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах.
Роботодавці перепишуть українцям зарплати

Водночас Нацбанк прогнозує зростання зарплат в Україні – причому не лише номінальних, а й реальних. Тобто, купівельна спроможність українців зросте.

Причиною цього процесу у регуляторі називають зростання конкуренції серед роботодавців за кваліфікованих спеціалістів. При цьому там зауважують: бізнес уже запустив процес підвищення оплати праці своїх працівників.

“Багато компаній проводять не лише номінальне підвищення оплати праці, а й реальне – тобто вище за рівень інфляції. За оцінками НБУ, минулого року реальні зарплати в Україні в середньому зросли на 3,5%”, – розповіли в регуляторі.

Водночас, наголошується, процес підвищення зарплат продовжиться і надалі. При цьому його супроводжуватиме зниження безробіття.

“Кількість вакансій зростає. Однак підприємствам часто не вдається знайти фахівців з необхідними навичками через структурні перекоси на ринку праці. Ще до повномасштабної війни підприємства стикалися з проблемою пошуку кваліфікованих кадрів, а мобілізація та значна міграція ще більше ускладнили цей процес. У результаті безробіття скорочується, але дуже повільно”, – пояснили в НБУ.

Результатом цього, наголошується, стало збільшення попиту на кваліфікованих працівників. І цей попит лише збільшуватиметься.

“НБУ прогнозує подальше зниження безробіття та зростання зарплат. Попит на кваліфікованих працівників лише збільшуватиметься”, – констатували в Національному банку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *