В Україні встановили свіжий курс долара

Долар в Україні за вихідні помітно подорожчав у банках Вранці у понеділок, 25 березня, середня вартість американської валюти в банках встановилася на рівні 38,8/39,3 грн (купівля/продаж), у небанківських обмінниках – 38,71/38,32 грн. Так, із п’ятниці курс долара виріс у банках на 5-10 копійок, а в обмінниках практично не змінився. При цьому офіційний курс Нацбанку навіть трохи знизився.

2439_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

За тиждень, з минулого понеділка, готівковий долар у банках подорожчав уже на 20-25 копійок. Про це свідчать дані профільного порталу.

Національний банк України (НБУ) на 25 березня розрахував офіційну вартість американської валюти на рівні 38,9 грн. Це:

на 2 копійки нижче за курс, що діяв у п’ятницю 22 березня;
на 10 копійок дорожче, ніж було тиждень тому;
на 24 копійки нижче за рекордний офіційний курс (39,14 грн/дол., було встановлено 21 березня 2024 року).

На чорному ринку, тобто в приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, курс долара традиційно тримається помітно вище банківського і в покупці, але трохи нижче у продажу. Так, американську валюту “з рук” 25 березня пропонують за ціною 39,12/39,25 грн (купівля/продаж).

Серед найбільших комерційних банків 25 березня найдешевше продає ПУМБ – по 39,2 грн/дол. Найдорожче купити американську валюту пропонують у “Креді Агріколь” – по 39,5 грн/дол.

Купує долари за найнижчою ціною Універсал Банк (Монобанк) – 38,2 грн. А найвигідніше продавати валюту 25 березня в державному Сенс Банку, за 38,9 грн/дол.

Курс долар-гривня: чого очікувати українцям

В Україні протягом кількох тижнів курс долара знизиться до 38,5 грн/дол. Проте після знову підросте, розповів OBOZ.UA керівник відділу аналітики Concorde Capital Олександр Паращій. За його словами, Національний банк не ставить перед собою завдання штучно утримувати курс долара на чинному рівні.

Ба більше, якби долар не дорожчав, Україна б не змогла виконати бюджет. Деякі митні платежі, податки, кредити та міжнародні гранти надходять у валюті. Девальвація, з одного боку, збільшує інфляцію, з другого – дозволяє покрити потреби країни. У бюджеті на 2024 рік передбачено курс у розмірі 40,7 грн/дол.

“Це зрозуміла політика НБУ на поступове збільшення курсу долара. Ми бачимо, що з початку грудня курс почав зростати. І це вже третє зростання курсу. Поводиться Нацбанк адекватно ситуації на ринку. Курс зростає, потім трохи просідає. Це говорить про те, що тенденція йде на зростання”, – каже Паращій. Він припускає, що в найближчі два тижні долар подешевшає до 38,5 грн/дол., а потім знову стабілізується на рівні 39 грн/дол.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *