В держбюджеті-2024 збільшили витрати на ЗСУ

Витрати на оборону України в державному бюджеті 2024 року збільшать на 500 млрд грн. Таким чином, загальні витрати цього року тепер становитимуть рекордні для України 3,73 трлн грн.

0631_4dd87cb-f9be905-.jpg (62.04 Kb)

Відповідний законопроєкт ухвалено депутатами Верховної Ради у другому читанні 18 вересня. “Парламент ухвалив в цілому № 11417 про збільшення бюджету цього року на 500 млрд грн на військові потреби. За – 298”, – повідомив представник “Голосу” Ярослав Железняк.

Документ, зокрема, передбачає скорочення чи відмову від нових бюджетних видатків на 25,5 млрд грн – наприклад, “зайвих” коштів Мінсоцполітики. У першому читанні законопроєкт схвалили ще 3 вересня – у день провалу першого голосування про підвищення податків (17 вересня і цей законопроєкт схвалили у першому читанні).

Де візьмуть додаткові 500 млрд грн на армію

Як розповідала раніше голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Росколана Підласа (“Слуга народу”), додаткові гроші на Сили оборони збираються отримати, зокрема, за рахунок надходжень після збільшення податків, а також скорочення або відмови від нових бюджетних видатків на 25,5 млрд грн – наприклад, “зайвих” коштів Мінсоцполітики. Вона зазначала, що:

ще близько 115,4 млрд грн сподіваються отримати від скорочення витрат з обслуговування та погашення державного боргу;
близько 216 млрд грн планується залучити від розміщення облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП);
близько 100 млрд грн від перевиконання податків та зборів;
близько 12,7 млрд грн від надходжень від акцизів на паливо та тютюн.

“Частина соціальних видатків загального фонду держбюджету в 2024 році покриваються також внутрішніми ресурсами, тому що іноземних грошей не вистачає. І під час планування не було впевненості, скільки їх буде, тому саме в цій ситуації в цьому законопроєкті № 11417, який доповнює чинний бюджет, перенаправлення невійськових витрат мають сенс”, – також пояснювала Підласа.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *