Тендери метро Києва: в чому секрет “успіху” Брагінського

Київський метрополітен укладав контракти на сотні мільйонів гривень із оточенням тепер уже колишнього директора Віктора Брагінського.

0154_bxl9iefqsy-drbjg0h0jcu3howi0wjew.jpg (37.29 Kb)

Про це повідомили Bihus.Info.

“В історії із тендерами метрополітену ми знайшли одразу декількох нечужих для нього (Брагінського. – Gazeta.ua) людей – тут засвітилися і сестра, і родинна бухгалтерка, і колишній бізнес-партнер уже зі своєю родичкою – балериною. Я не жартую, бюджет метро освоює балерина”, – сказала у сюжеті журналістка Леся Іванова.

Bihus.Info повідомили, що “бухгалтерка родини Брагінських” Світлана Ільїна як ФОП виграла у Київського метрополітену тендерів на 17 млн грн.

“При цьому щонайменше на трьох із них бухгалтерка як ФОП конкурувала із ТОВ “99 продакшн”. Власником цієї фірми є давній бізнес-партнер Брагінського Кирило Кривець. А директоркою якийсь час була двоюрідна сестра Брагінського Ганна Феніна”, – розповіли у сюжеті.

“99 продакшн” кілька років поспіль були постачальником одягу для комунальників – натендерили у метрополітену за керівництва Брагінського 18 млн грн.

На початку 2022 року Кирило Кривець став бенефіціаром ще однієї компанії “Енергодарбудмеханізація” – також підрядника Київського метрополітену.

Компанія у 2017 році отримала 22 млн грн на ремонт “лівобережки”. У 2021 році їй замовили ремонти уже на зеленій гілці метро – на 67 мільйонів. Тоді ж ця компанія отримала 270 млн грн як субпідрядник будівництва нових станцій метро.

У 2023 році фірма отримує контракт на 16 млн грн на ремонт освітлення на Оболоні і “повертається на субпідряди”, сказано у сюжеті.

“Партнеру Брагінського дісталося 37 мільйонів на ремонти на червоній гілці”, – розповіла Леся Іванова.

А фірма балерини, ймовірної тещі Кривця, отримала від метрополітену більше мільярда гривень. Деталі саме цього контракту були засекречені, повідомили Bihus.Info.

ТОВ “КБ “Теплоенергоавтоматика” отримувало підряди щонайменше з 2017 року. Спочатку виконувало дрібні ремонти, потім контракти почали вимірювалися сотнями мільйонів.

У 2020 році власницею компанії стала колишня прима-балерина Національної опери Тетяна Белецька, а після початку російської повномасштабної агресії до Белецької на роботу влаштувався Кривець.

Наприкінці 2022 року Київський метрополітен виплатив Теплоенергоавтоматиці 454 млн грн на ремонт тунелів червоної гілки, а у 2023 році – ще 515 млн грн за засекреченим контрактом, що має гриф “для службового користування”.

Журналісти також виявили ознаки завищених цін на тендерах цієї фірми.

“За даними наших джерел, у 2023 році Автоматика купувала кабелі у підстанцій у компанії “Тамерлайн”, яка не виробник, а просто “купи-продай” посередник. За один з типів кабелю Автоматика платила Тамерлайну 9000 грн за метр, хоча той сам купував їх за 7000 грн. На партії у сім кілометрів з урахуванням податків різниця склала близько 15 млн грн”, – розповіли у сюжеті.

“Найгірше у цій історії те, що сотні мільйонів виділялись на конкретні речі. Ремонт, будівництво, важливі запчастини. І поки оточення директора займалось “розвитком власних бізнесів”, кияни отримували закриття станцій, аварійні ділянки в тунелях і нові станції метро, які так і не відкрились”, – пишуть Bihus.Info.

Після випуску нового сюжету про Брагінського мер Києва Віталій Кличко заявив у Facebook: “Прошу журналістів Bihus info передати інформацію щодо фактів, оприлюднених в розслідуванні стосовно Віктора Брагінського, правоохоронним та антикорупційним органам. А до правоохоронців звертаюся щодо оперативного і відкритого для громадськості розслідування інформації Bihus Info”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *