Що варто знати українцям про субсидії на літній сезон

В Україні через кінець опалювального сезону (з 16 жовтня по 15 квітня) субсидія буде меншою, адже призначається до дня його завершення. Літні виплати субсидій (з 1 травня по 30 вересня) фонд автоматично розраховує та надає для більшості українців, якщо не відбулось змін у майновому стані.

1866_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Про це повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ). Рішення ухвалено відповідно до положень постанови Кабінету міністрів України від 21 жовтня 1995 року.

Житлові субсидії у квітні

Відповідно до правил, субсидія призначається на період з місяця звернення до дня завершення опалювального сезону. Тобто у квітні та жовтні, враховуючи терміни опалювання з 16 жовтня по 15 квітня, українцям буде надано допомогу на оплату послуг ЖКГ лише за 15 днів. “У квітні субсидія, яка буде виплачуватись у травні, розрахована на всі послуги, включаючи 15 днів на опалення”, – зауважили в ПФУ.

Субсидії на літній сезон

З 1 травня по 30 вересня фонд автоматично розраховує та надає субсидії для більшості українців на неопалювальний сезон. Проте у випадку змін у майновому стані чи складі родини отримувачі субсидій повинні подати інформацію про ці зміни до територіальних органів фонду.

Список категорій громадян, які повинні звернутися для призначення субсидії, оприлюднено на порталі Пенсійного фонду України. Це можна зробити дистанційно.

На 2024 рік у державний бюджет виділено 49,9 млрд гривень на житлові субсидії, що на 32% більше, ніж минулого року. Понад 3,2 млн домогосподарств отримають цю допомогу.

За яких обставин громадян можуть позбавити субсидії

Перед наданням допомоги фахівці Пенсійного фонду України перевіряють дані щодо громадян, за результатом чого можуть позбавити права субсидії, це може статися у таких випадках:

наявності боргів з оплати ЖКП у більш ніж три місяці на понад 680 гривень;
заявник не повернув державі субсидію, нараховану незаконно;
зміна місця проживання заявника;
громадянин України, якому призначили допомогу, сам звернувся із заявою про припинення її надання;
у разі смерті заявника.
Незважаючи на закінчення опалювального сезону, держава продовжить виплату субсидій для відповідних категорій громадян. Наступного року уряд України планує розширити обсяги виділених коштів на підтримку українців у сфері житлового обслуговування.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *